Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Yaupon kutsal yaprakların (cassina) antioksidan değeri ORAC birimlerinde şöyle: 98,700 μ mol TE / 100g.

 

Parlak kırmızı meyveler değil, "kara içki" yapmak için kullanılan yapraklar. Beyaz adamların, Cherokee, Choctaw, Yuchi, Caddo, Chickasaw ve Muscogee kabileleri tarafından demlendi bu yaprağı içeren ritüel içecekler denir.

Bu yerli Amerikalılar yaupon çay yaprakları dışında yaptı ve muhtemelen kahveye benzer bir tadı var(eğer etrafında olsaydı). Çünkü kadeh, kafein üreten Birleşik Devletler ve Kanada'ya özgü tek bitkidir ve kurutulmuş yaprakların içeriği kahve çekirdeklerinin yaklaşık% 70'idir.

Güney Amerika'da yetişen yerba mate (Ilex paraguariensis) ile yakından alakalı olması büyük bir sürpriz değil. Yaupon Holly (Ilex vomitoria), Güneydoğu Amerika'da yabani olarak yetişir.

Bildirilen ORAC değeri, demleme yaprakları içindir. Yapraklar herhangi bir çayda olduğu gibi suda seyreltildiği için "Siyah içecek", daha düşük bir antioksidan konsantrasyonuna (ve dolayısıyla daha düşük ORAC) sahip olurdu. Bu ölçümler 24 yabani bitki örneğinin ortalaması idi. Yetiştirilenler antioksidan içeriği yaklaşık% 40 daha düşük olduğu için test edilmiştir.

ORAC Kaynağı

Araştırma Destek, ABD Dışında Hükümet: Ilex vomitorya Ait. Yaupon: Kuzey Amerika'da kafeinli ve antioksidan bakımından zengin bir çay kaynağı. Economic Botany, Cilt 63, Sayı 2. SpringerLink 2009