Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Vitamin A

–Kusma-Fazla sıvı birikimine bağlı baş ağrısı

-Beyin tümöründe görülen belirtiler

-Uyku güçlüğü

-Eklem ağrısı

-Konstipasyon

-Deride kalınlaşma

Vitamin C

-Genellikle toksik değil ama midede rahatsızlık

-Diyare

-Böbrek taşı oluşum riski (idrarda kristal oluşumuna neden olarak)

-Gut hastalığına zemin hazırlama (ürik asit atımını etkileyerek) (Yüksek doz aniden kesilince yetersizlik belirtileri gözlenmektedir.)

Vitamin E -Genellikle
toksik değil ama midede rahatsızlık

-Diyare

-Baş dönmesi

-Kan pıhtılaşma zamanında artma

Bir besin öğesinin fazla tüketilmesi sonucu vücuttaki hassa dengeleri alt üst ederek olumsuz etki göstermesi belirti vermeden önce belki uzun zaman alabilir. Düzenli egzersiz yapan amatör ya da profesyonel sporculara diyetisyenlerin çoğu yeterli antioksidan almayı önermekte ve bunun için doğru yiyecek seçimine yardımcı olmaktadırlar.

Düzenli ya da fırsat buldukça egzersiz yapan herkese antioksidan vitaminlerden zengin yiyecek ve içecek tüketimi kesinlikle önerilmektedir.

Oksidatif strese daha fazla maruz kalan ;çölde, dağlık yerde, kirli havalı ortamda yaşayan, sigara içen, sağlıkları için fırsat buldukça, boş zamanlarını değerlendirmek için spor yapanlara , yarışma sporcularına, yaşlı kişilere günlük önerilen miktardan fazla olmamak kaydıyla vitamin-mineral karışımı tableti tüketmeleri antioksidan vitamini yeterli tüketildiğinden emin olunması için önerilebilir.