Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Üç aydır Ganoderma bitkisini aldıktan sonra, bir aylığına durdurayım mı?

 

Bazı insanlar, her gün Ganoderma alamayacağınızı söylüyor. Ocaktan Mart'a Ganoderma alırsanız, Nisan ayında durdurmanız gerekir. Daha sonra Mayıs ayından Temmuz ayına kadar almaya devam edin, Ağustos ayı için bir ay dinlenin vb. Bu doğru mu?

Öncelikle, ekmeğinizi nasıl alıyorsunuz? Üç aydır yedikten sonra bir ay boyunca durdurur musunuz?

Hayır yapmıyorsunuz. İstediğiniz kadar her gün ekmeğinizi yiyebilirsiniz. Peki neden her gün uzun süre alamayacağınız bir miktar yiyecek veya takviye var?

Cevap basittir. İstenmeyen toksinler içerebilirler. Bununla birlikte, toksin seviyesi çok düşük olursa endişelenmeniz gerekmez. Vücudunuz, aldığınız orandan daha hızlı dışarı atmayı başarabilir. Bu nedenle, bu toksinler zamanla vücudunuzda birikmeyecektir.

Toksin seviyesi çok daha yüksek olursa ne olur?

Vücudunuzun aldığınız tüm toksinleri atmak için yeterli zamanınız olmayacak. Bir süre sonra bu toksinler vücutta birikmeye başlar. Sonuç olarak, rahatsızlık duyarsınız ve baş ağrısı, alerji ve kaşıntı gibi belirtiler yaşayabilirsiniz.

Bu nedenle bazı insanlar, aldığınız her dört aylik periyotta bir ay boyunca almayı kesmenizi öneririz. Bu vücudunuza biriken toksinleri atmak ve dengesini sağlamak için yeterli zaman tanır.

Ve bu yüzden doktorun hastalarına şu sesleri duyabilirsiniz:

"Bu ilacı sadece ayda bir kez alabilirsin."

"Sadece 6 ay süreyle bu ilacı alabilirsin, bundan sonra hala iyileşmese bile onu durdurmalısın".

Şimdiye kadar, neredeyse tüm tıbbi ilaçların değişik seviyelerde çeşitli toksinler içerdiğini bilmelisin. Bu nedenle, uzun süre ilaç almak akıllıca değil. Bununla birlikte, yüksek tansiyonlu veya diyabetli olanların, öncelikle durumlarını kontrol etmek için ilaç kullanmaları dışında başka seçeneği yoktur. Hemen ilaç vermenizi istemiyorum. 

Ganoderma bitkisine ne dersiniz?

Bir süre arada bir almayı bırakmanız mı gerekiyor? Eh, hangi Ganoderma ürününü aldığınıza bağlı.

Her ülkenin sağlık bakanlığı, ek maddenin uzun süreli tüketim için güvenli olup olmadığını belirlemek için kendi standartlarına sahiptir. Örneğin civa seviyesine geçin. Civa, çevre kirliliği nedeniyle yiyeceğimizde bulunan oldukça toksik bir maddedir.

Malezya ve Singapur Sağlık Bakanlığı, gıda takviyesinde 0.5 ppm'in (milyonda parça) daha düşük cıva düzeyi gerektirir. Bu düşük seviyede, gıda takviyesi uzun süreli tüketim için güvenlidir.

Her gün hayatınızın sonuna kadar güvenle alabilirsin. Ancak civa seviyesi 0,5 ppm'in üzerine çıkarsa, uzun vadede alamazsınız. 

0.05 ppm tespit limitinde, bağımsız laboratuarda test edilen Longheh Lingzhi'de civa bulunmaz. Arsenik ve kadmiyum da bulunmamaktadır. Bu nedenle, uzun süreli tüketim için güvenlidir. 

Longheh Lingzhi'yi daha güvenli yapan nedir?

1) Kereste yetiştiriciliği sayesinde, mantar günlük gübrelemeden ve gübreden besin maddelerini emebilir.

2) Ekilebilir alan kirli şehirlerden çok uzaktadır. Daha az kirlilik, daha az ağır metal.

3)% 100 saf Ganoderma Lucidum özütü içerir.

Yani eğer Longheh Lingzhi'yi alıyorsan, bir süre iptal etmek zorunda değilsin. Aslında, sürekli tüketim en iyi sağlık yararlarını verir.