Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 
Neden Ganoderma Lucidum'un uğurlu şifalı bitki deniyor? 
 
Sağlıklı yaşamak ve yaşlanmayı geciktirmek için değerli şifalı bitki araştırması, eski çağlardan beri Çin kültürünün bir parçasıdır. Bu bitkileri vahşi, orman ve dağlarda bulundular.
 
Bir baskın Çin atası olan Sheng Nong, tarım ve tıbbın babası olarak da bilinirken, 2000 yıl önce tıbbi klasik olan "Sheng Nong Ben Chao Jing" (Sheng Nong Herbal Classic) yazdı.
 
Bu tıbbi klasik şifa için 365 bitki, hayvan ve mineralleri kaydeder ve açıklar. Ganoderma Lucidum'u "üstün bitki" olarak sınıflandırdı ve "uzun vadeli tüketiminde ömrü artırıp cennetin varlığına benzetmesini sağlayacak" dedi.
 
Ganoderma'nın literatürdeki yeri
 
Hikaye, antik Çin'de İmparator Qing Shi Wang, Shu Fu adındaki bir mahkeme görevlisini üç bin kişiyle birlikte ölümsüzlüğün bitkisi Ganodermayı aramaya gitmek için görevlendirdi.
 
Bu Ganodermanın ne kadar değerli olduğunu gösteren bir hikaye. Başka bir hikaye, literatürde bir klasik Madame White Snake'de tasvir edilmiştir.
 
Hikaye, Madam White Snake'in Ganoderma Lucidum'u bulmadan önce sıkıntıların üstesinden gelmeyi anlatıyor. Bu şifalı bitki kocasını, Shu Xian'ı hayata döndürdü.
 
Çin uygarlığının tarihinde, eğer bir kahraman bin yıldır övülüyorsa, o gerçekten dikkate değer bir kişidir. Ganoderma Lucidum sadece bir mantar. Ancak efsanesi 2000 yıldan fazla sürdü.
 
Çin kültürünün Ganoderma'nın uğurlu işaretleri nelerdir?
 
Ganoderma'nın uğurlu işaretleri
 
Tarih ve kültür yakından ilişkilidir. Uzun kültürel tarihinde, Çinlilerin Ganoderma Lucidum'a karşı duydukları heyecan, eski sanat yapıtlarından görülebilir.
 
Ganoderma Resim ve Heykel
 
İnsanlar mükemmel sanatsal görüntüler yaratırdı Ganoderma'dan heykeller veya resimler.
 
Bunlar saraylarda, kraliyet cüppelerinde,
Kraliyet yatakları, kraliyet tahtları, tapınakta ve manastırda bulunurdu.
 
Uğurlu simgeleyen eserler
Ganoderma, yeşim, uğurlu ağaç,
Uğurlu bulut ve uğurlu deko öğeleri
Çinliler arasında çok popüler.
 
Çin kültürünün etkisi altındaki Japonya, Kore, Vietnam, Malezya, Singapur ve Tayland gibi Güneydoğu Asya ülkelerindeki insanlar Ganoderma'nın uğurlu işaretini takip ederek kendilerini sıcak hissettiler.
 
Ganoderma'nın uğurlu işaretleri
 
Aslında, Çin'deki ortak millet ve dünyanın her yerindeki Çinliler, bu şifalı bitkinin görüntülerini elverişli hissettikleri yerde taslak alırlar.
 
Ganoderma ya da Lingzhi, Çin tarihinde de uzun yıllar etkilendi. Kanıtsal önemi olan değer için değilse, böyle başarılı bir üne kavuşacak mı?