Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sağlık eklerinde kırmızı Reishi mantarlarının meyve cisimciliğini kullanmanın etkinliği, birçok şirket Reishi mantarının sağlık ürünlerinde kullanılmak üzere diğer yönlerini kullanmaya hevesli davrandılar.

Son zamanlarda, Reishi sporlarından yağ ekstrakte ederek hazırlanan takviyelerin, geleneksel kırmızı Reishi ürünlerinden daha tıbbi değere sahip olup olmadığı konusu üzerinde çok tartışmalar oldu. Geçmişte, Reishi yağı oksidasyonunun hoş olmayan bir koku yarattığı ve insan hücrelerine zararı olduğu gösterildi. Bununla birlikte, bu Reishi sporu yağ ürünlerinin halihazır pazarlamacıları, sporların parçalanması ve toplanan lipid yağının oksidasyon tarafından bozulmasını önleme teknolojisini mükemmelleştirdiğini iddia ediyor.

Hong Kong Tüketici Konseyi Seçimi dergisi şimdiye kadar Reishi'nin tıbbi etkinliği hakkında yorum yapmaktan kaçındı

Reishi sporu Kırık spor

tüketicilerin bir karar vermeden önce bu ürünlerde daha bilimsel araştırma ve klinik çalışmalar beklemeleri gerektiğini belirten spor yan ürünleri.

Mycelium Reishi endüstrisindeki yeni bir trend, bazı ürünlerdeki olgun Reishi mantar özü yerine miselyumu kullanmaktır. Mycelium, Reishi yaşam döngüsünde spor ve olgun mantar arasındaki aşamadır.

Reishi miselyum

ürünler, tipik olarak, miselyumun sterilize edilmiş soya fasulyesi, pirinç veya diğer taneler ile bir su bulamacında karıştırılmasıyla üretilir. Elde edilen karışım daha sonra

kurutulur ve tabletler veya kapsüller içinde kullanılmak üzere toz haline getirilir. Miselyum bazı sağlık artırıcı özelliklere sahip olabilirken, uzmanlar şu ana dek yapılan araştırmaların hepsinin, miselyumdan değil, Reishi mantarının kendisinin sağladığı çeşitli sağlık yararları üzerine odaklandığına işaret ediyor. Dolayısıyla, spor yağı ürünleri ile ilgili duruma benzer şekilde, Miselyum midedeki ürünlerin, kırmızı Reishi'nin meyve yapraklarıyla yapılmış ürünlerle aynı faydaları sağlayabileceğini iddia eden Reishi miselyumun halen yeterli kanıtı yoktur. Miselyum kullanımı Kuzey'de yaygındır

Amerika için zamanla test edilmiş yetiştirme tekniklerine sahip olmaması, çoğu miselyum yetiştiriciliğinin, optimum kaliteden daha düşük olan besin maddelerini kullanarak seralarda yer almasına neden olmuştur. Tahıl bulamaç küvetlerinde Reishi miselyumu büyütmek oldukça fazladır,doğal olgun mantar üretmek için bir sonraki büyüme aşaması boyunca Reishi miselyumunu almaktan daha hızlı ve daha ucuzdur. Buna karşılık, miselyumdan yetişen olgun Reishi mantarları  büyük, gölgeli seralarda 6-8 ek ay sürer sofistike sterilite, sıcaklık ve nem kontrolleri ile donatılmıştır. Birçok üretici, Reishi'nin bu yöntemle olgunlaşmak için organik olarak yetiştirilmesi için ek maliyet ve zamanı bulur ve eğer varsa miselyumun potensini sulandıran daha ucuz bir vat metodunu tercih eder. Bu maliyet düşürme uygulaması Amerika'da yaygın olarak kabul edilmesine rağmen, Çin ve Japonya'da küçümseyerek bakılıyor; buna Reishi'nin en uzun geçmişi olduğu her iki ülkedeki şirketler, miselyumu sağlık ürünlerinde kullanmayı reddetti.

Reishi spor yağı veya miselyumdan türetilen ürünleri kullanmak isteyen tüketicilerin bu konuları dikkatlice araştırmaları ve böyle bir ürünü tüketmeden önce kalifiye bir sağlık uzmanına danışmaları önerilir.