Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Oksijen

Oksijen hayat kalabilmek için en elzem maddedir. Havada göreceli olarak dengeli halde bulunmakta, ancak vücudun içine çok fazla miktarda alındığında, aktif hale gelebilmekte, sahip olduğu dengeyi yitirmekte ve sağlıklı hücre molekülleri de dahil olmak üzere kendini her türlü biyolojik moleküle bağlama eğilimi göstermektedir. Bu serbest radikallerin kimyasal aktivitesi, eşlenmemiş elektronların bir yada daha fazla çiftine bağlı bulunmaktadır.

serbest_radikal

Normalde soluduğumuz oksijenin yaklaşık % 2 si aktif oksijen haline gelmekte, ve bu miktar aerobik egzersizi yaparken yaklaşık % 20 seviyelerine yükselmektedir.

Eşlenmemiş elektronları bulunan kimi serbest radikaller dengede / sabit bulunmamakta olup, diğer hücrelerden elektron çalma kabiliyetine sahip olduklarını gösteren, yüksek bir oksidasyon potansiyeli bulundurmaktadırlar .

Bu kimyasal mekanizma, yaraların yada tıbbi aletlerin sterilize edilmesi amacıyla kulanılabilmekte olan hidrojen peroksit yada ozon gibi mikrop öldürücü maddelerde ( dezenfektan ) oldukça kullanışlıdır.

Vücudun içerisinde bulunan bu serbest radikaller, bakterilere, virüslere ve diğer atık maddelere saldırma ve bunları ortadan kaldırma kabiliyetine sahip olmaları sebebiyle büyük yararlar sağlamaktadırlar.

Muhtemelen goji çilek ve lahanayı diyetinize eklemenin yararları hakkında herşeyi biliyorsunuzdur, ancak reishi mantarının güçlü şifa özelliklerini biliyor musunuz? Değilse, şimdi tanışmanın zamanı geldi, çünkü reishi mantarı şimdilerde en

...

Dejeneratif hastalıklara ve koşullara karşı koruyucu önlemler sunan diğer doğal takviyelerde olduğu gibi, kırmızı reishi mantarı ürünleri normal diyet / vitamin programınızın bir parçası olarak en çabuk etkilidir.

Zavallı

...

Araştırma, Reishi'nin sağlık artırıcı özelliklerinin, bitki tamamen olgunlaştığında en güçlü olduğunu, kırmızı Reishi bitkilerinin doğal yaşam ortamında bulunan dengesiz çevre koşulları nedeniyle vahşi doğada bulunmanın neredeyse imkânsız

...

Sağlık eklerinde kırmızı Reishi mantarlarının meyve cisimciliğini kullanmanın etkinliği, birçok şirket Reishi mantarının sağlık ürünlerinde kullanılmak üzere diğer yönlerini kullanmaya hevesli davrandılar.

Son zamanlarda,

...

Sağlıklı bir yaşam tarzını aktif olarak sürdürmezsek, bedenlerimiz bozulur ve giderek azalan bu sağlık durumuna kademeli olarak alışırız. Kazandığımız kilo kaybedilebilir ve önemli bir sorun ortaya çıkıncaya kadar doğal güzellikteki gerilemeyi fark etmeyebiliriz.

...

Japan Reishi Association, endüstri liderleri ve devlet kurumları tarafından desteklenen uluslararası kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Tüketicileri Japonya Reishi sağlıklı gıda ürünleri ve üreticileri hakkında bilgilendirerek Reishi endüstrisinde dünya

...

Akciğer

Kırmızı Reishi Mantarı astım, kronik bronşit ve yaygın alerjenlerden muzdarip olanlar için bazı yararlar sağlamıştır. Enflamasyonun mediatörlerini bloke ederek, astım semptomları hafifletilebilir ve bağışıklık

...