Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Pasifik Okyanusu’nun ada topraklarında yetişen tropikal bir bitkinin meyvesi olan noni, volkanik mineraller ile beslenen ve yerel halka yıllardır fayda sağlayan bir meyvedir. Noni meyvesi zengin vitamin ve mineral içeriği sayesinde güçlü bir iyileştirici ve kuvvetlendirici etkiye sahiptir. Avrupa Birliği 2003 yılında yapmış olduğu bir araştırma neticesinde noni meyvesine onay vermiş olup.

Noni  meyvesi hücre yenilenmesinden depresyona kadar bir çok alanda tedavi amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Yaklaşık olarak bir domates büyüklüğünde olan noni tropikal meyvelerin arasında en sağlıklısı ve faydalısı olarak bilinmektedir. Noni meyvesinin kabuğu sert bir yapıya sahiptir ve bekledikçe acılaşan bir tadı vardır. Aynı zamanda peyniri anımsatan bir kokuya da sahip olup genellikle nemli ve sıcak iklim şartlarında ve volkanik topraklarda yetişebilen bir meyvedir.

Noni Meyvesinin Faydaları

* Noninin en önemli faydalarından bir tanesi hücre yenilenmesi sağlayarak hücresel fonksiyonları hızlandırmasıdır. Bu sayede vücudun kendi kendini iyileştirmesinde etkili olmaktadır.

* Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır.

* Sinir sisteminin güçlenmesinde katkı sağlar.

* Depresyona karşı etkili bir meyvedir.

* İltihapları tedavi eder.

* Virüs ve bakterilere karşı vücudu korur.

* Dolaşım sistemini düzenler.

* Vücuda direnç sağlar. Kişiye kendini daha iyi hissettirir.

* Ağrı kesici özelliği vardır.

* Kanser hastalığının neden olduğu belirtileri azaltır.

* Uyku düzenini sağlar.

* Zayıflamada etkilidir.

* Cinsel performansta artış sağlar.

Noni Meyvesi Nasıl Kullanılır?

Kullanımı: Noni meyvesi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılmalıdır. Aynı zamanda aç karnına tüketilmeli ve tüketildikten sonra yarım saat boyuncada katı yada sıvı hiç bir gıda alınmamalıdır. Noni meyvesi tüketilmeden en az yarım saat önce katı veya sıvı gıda alınmamış olmalıdır. Bu sayede etkilerini daha belirgin bir şekilde gösterecektir.

Noni Meyvesi Nasıl Saklanır?

Noni karanlık ve serin bir ortamda saklanılması gereken bir meyvedir.Genellikle Türkiye’de bir şişenin içerisinde satılan noni meyvesini kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekir. Ayrıca kapağı bir defa açıldıktan sonra buzdolabından muhafaza etmek gerekir.

Güneş Işınlarına Karşı ve Bronzlaşmak İçin Noni Meyvesi Yağı

Özellikle Maldivler’de faydası fark edildikten sonra ellerden düşmeyen bu karışım tüm dünya’da ve ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır. Noni meyvesinin içerisinde bulunan faydalı vitamin ve mineralleri kullanarak elde edilen noni yağı özellikle bronzlaşmak isteyenler için mucize bir madde. Güneşin UV ışınlarına karşı adeta filtre görevi gören bu yağ ciltte önemli derece de bir koruma sağlıyor.

Zahmetsiz bir şekilde kısa sürede bronzluk isteyen kişiler noni meyvesi sayesinde isteklerine kavuşuyorlar. Noni yağı sayesinde yalnızca 4 saat gibi kısa bir sürede 4 mevsim güneş ışınlarına ihtiyaç duymadan kolaylıkla bronzlaşabilirsiniz. Ayrıca içerisinde bulunan B ve C vitaminleri sayesinde de cildin güzel görünmesini sağlıyor. Noni meyvesi tüm bu faydaları sağlarken hiç bir yan etki göstermemektedir.

Nerede Satılır? Türkiye’de genellikle eczanelerde bir şişenin içerisinde satılır. Aynı zamanda noni meyvesi yağı‘da bir çok faydası olan bitkisel bir yağdır. Yağını da eczanelerden bulabilirsiniz.

 

DOKTOR TAVSİYESİYLE NONİ KULLANAN 10.000 DEN FAZLA KİŞİ ÜZERİNDE YAPILAN ARAŞTIRMALARIN SONUÇLARI

Giderek artan enerji %92,

Kendini iyi hissetme durumu %80,

Stresin azalması %72,

Baş ağrısı dahil, ağrıların azalması %88,

Depresyon semptomlarının azalması %77,

Daha iyi ve berrak düşünmeye yardımcı olma %88,

Uykuyu düzenleme %73,

Sigara içme isteğinin azalması %58,

Seks gücünü artırma %87,

Kilo kaybı %75,

Böbrek hastalıklarında gerileme %67,

Kanser semptomlarının azaltılması %65,

Kalp hastalıkları semptomlarını azaltma %80,

 

Diyabet Tip1 ve Tip2 %84.