Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Reishi nasıl hazırlanır?

Gayet basit. Tutarlar size kalmıştır. Standart bir reishi tavsiyesi günde 3-5 gramdır, ancak 15 grama kadar olan dozlar daha ciddi hastalıklar için kullanılmaktadır.
Bir teraziniz yoksa, 3 gram olarak kırık ya da toz olarak reishi parçalarının yaklaşık 1 çorba kaşığı olduğunu bilin.
Su miktarı da sizin tercihinizdir. Her şey, kaç bardak çay içmek istediğinize bağlı. Reishi'nin her 3 - 5 gramı için yaklaşık 4-5 bardak su kullanıyorum (tam olarak bununla ilgili olduğumu görebilirsiniz). Bu, orijinal miktarın bir kısmına kadar kaynar.

Hazırlık
Kurutulmuş reishi mantarları daha küçük parçalar sıcak su çekimi için daha iyidir. Hiç Ganoderma lucidumu toz haline getirmeye çalıştınız mı? Bir kereliğine parçalamaya çalışırken bir kahve değirmeni bıçağını kırmıştım!
Onların parçalarına ayırmak için elinizden gelen her şeyi kullanın. Onları öğütecek bir cihazınız varsa, bu harika. Aksi takdirde, ağır bir bıçakla kesmeye veya parçaları elinizden koparmaya çalışabilirsiniz. Eğer bu çok işe yararsa, suyun her bir yanında kurutulmuş bir mantar kullanabilirsiniz.

talimatlar
Suyu paslanmaz çelik veya seramik bir kabda kaynatın. Böyle uzun süreli bir kaynatma işlemi için alüminyum kullanmayın.
Mantar parçaları ekleyin. Karışım patlayana kadar sıcaklığı düşürün, tamamen kaynar değil. 2 saat kaynatın.
Isıdan uzaklaştırın, gerin ve kenara koyun. Oldukça sıcak olduğu için sıvının biraz soğumasına izin verin. Ortaya çıkan özütleme artık acı ya da renkli olmayıncaya kadar işlemi gergin parçalarla tekrarlayabilirsiniz.

Ama tatsız mı dediniz....
Ne!? Yoksa beğenmediniz mi
Tamam, bu yüzden zevkli bir içim için mantar çayının içine ekleyebileceğiniz, yardımcı olabilecek başka şeyler de var:
Bal gibi bir tatlandırıcı olabilir mesela. Çok fazla rafine edilmiş şeker eklemeyin yoksa sağlıklı bir içki yaratma amacını yenilgiye uğratmış olursunuz.

Zencefil
Meyve suyu
Yeşil çay

Son notlar

Reishi mantar çayı hakkında bilmeniz gereken birkaç şey daha var:
Mide rahatsızlığı ve alerjik reaksiyonlar nadirdir ancak bunlar olabilir. Seninle aynı fikirde olduğundan emin olmak için ilk önce küçük bir çay içirmeyi deneyin.
Mantar çayının nasıl hazırlanacağını öğrenin. Bu çay, kaynama süresini artıracağından, kan inceltici ilaç kullanıyorsanız almayınız.
Çayınız buzdolabında birkaç gün tutulacaktır, bu yüzden bir seferde birkaç grup hazırlayıp saklayın.
Reishi mantarlarının ayrıca bir anti-inflamatuar etkisi vardır. Bununla birlikte, bu faydalar alkol özünden değil, sudan gelmektedir. Enflamasyonu azaltmak için, bir çaydan ziyade alkollü Ganoderma özütü yapmak daha iyi.