Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

kirmizi_uzum_suyu2KIRMIZI ÜZÜM SUYU→ ANTİOKSİDAN O.R.A.C DEĞERİ: 1788

Üzüm Suyu ve Üzüm Suyunun Faydaları

Üzüm Suyu: Uzmanlar tarafından sihirli iksir ve bitki sütü olarak da adlandırılan doğal kalkanlarımızdan üzüm suyu, bileşimindeki zengin vitamin ve mineral maddeler vücudun günlük ihtiyacını karşılayabilecek özelliktedir. Bol miktarda A ve C vitaminleri, mineraller en çok da demir ile potasyum içeren üzüm suyu vücudun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar.

Üzüm Suyunun Faydaları

Bedensel ve zihinsel yorgunlukları giderir.

Antioksidan özellikli olduğu için cildin yaşlanmasını geciktirir.

Kan yapıcı özelliğinin yanı sıra romatizma ve mafsal ağrılarına iyi gelen üzüm suyu, kalp sistemini düzenler.

Vücudun birçok hastalığa karşı daha dirençli olmasını sağlayan üzüm suyunun, hafızayı da güçlendirdiği bildirildi.turkeyarena.com

Ayrıca içerdiği diyet lifleri sayesinde bağırsakları yumuşatıcı ve idrar söktürücü özelliği ile organizmayı toksinlerden arındırıp temizler.

Sonbahar, kış aylarında daha çok gereksinim duyduğumuz enerjiyi ise vücut tarafından kolayca özümsenen basit şekerleri sayesinde üzüm suyundan alabiliriz.

Kara Üzüm Suyu; Kalp hastalıkları, cilt ve saç için faydalıdır. Kara üzüm, aynı kırmızı şarap gibi kan pıhtılarının birikmesini azaltarak daha iyi bir kan dolaşımı sağlar.

Üzüm Suyu Nasıl İçilir? Üzüm suyu taze sıkılmış olarak içilmelidir. Üzüm suyunu taze sıkılmış portakal suyu, elma suyu, Kivi suyu karışımlarıylada içebilirsiniz.