Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Araştırma, Reishi'nin sağlık artırıcı özelliklerinin, bitki tamamen olgunlaştığında en güçlü olduğunu, kırmızı Reishi bitkilerinin doğal yaşam ortamında bulunan dengesiz çevre koşulları nedeniyle vahşi doğada bulunmanın neredeyse imkânsız olduğunu ortaya koydu. Sonuç olarak, bugün piyasadaki kırmızı Reishi ürünlerinin büyük bir kısmı serada yetiştirilen mantarları kullanıyor. Kırmızı Reishi'nin yetiştirilmesi, Mayuzumi ailesinin Japon meşe tomruklarında Reishi'yi yetiştirme tekniğini kullandığı Gunma-Ken, Japonya kökenlidir. Ağaç hamuru, tahta kutu ve doğal ahşap tomruk ekimi, kırmızı Reishi bitkisinin ekiminde üç yaygın yöntemdir. Odun hamuru yetiştiriciliğinde odun hamuru bir cam şişeye konur ve Reishi mantarları ilave edilir. 

Cam veya plastik kaplarda odun hamuru yetiştiriciliği

Ahşap kutularda ahşap tomruk ekimi

Cam şişe

Red Reishi

Tahta kutu

Ahşap kütük

Red Reishi

Odun hamuru yetiştirme yöntemi

Ahşap kutu toplama yöntemi

Ağaç hamuru genelde göreceli olarak kalitesiz küçük mantarları verir. İkinci yöntem olan ahşap kutu yetiştiriciliği, mantarların tahta bir kutuya yerleştirilmesini ve ardından ahşap kutuya yerleştirilmesini içerir. Reishi, tomrukta ve ılımlı kalitede genellikle bu yöntemle altı ay sonra üretilir. Üstün kaliteye sahip büyük kırmızı Reishi, en yaygın tarım biçimi olan doğal ağaç log yöntemi kullanılarak yetiştirilir. İşlem, yaklaşık 85 gün boyunca test tüplerinde kaliteli bir Reishi mantar suşunun kültürlenmesiyle başlar. Çimlenen mantarlar daha sonra 26-30 yaş arasındaki seçilmiş yüksek dereceli kütüklere delinen deliklere sokulur. Bu kütükler Doğal ahşap tomrukçuluk akışı Moleseli yerleştirilmeden önce Japon ahşap tomurcukları delik açılır Woodlogs seralara yerleştirilir

inokülasyon için Aşılama süresi Üstün kalite Red Reishi

Kırmızı Reishi dilimleri

Ekim konteyneri

Yüksek dereceli ahşap kütük

Küçük deliklerin delinmesi

Yeşil Ev

Taze mantarları deliklere sokun

Test tüpü

 

Üç ay sonra bu büyüyen yöntem daha sonra bir seraya yerleştirildi ve besin açısından zengin topraklar altında 5 ay gömüldü. Bu büyüme döneminde, Reishi mantarları topraktaki besinlerin neredeyse tamamını absorbe eder. Beş yıl kullanımdan sonra, toprağın 2 ila 3 yıl boyunca boşaltılması gerekir.

Besin maddelerini toprağa almadan önce tekrar kullanılabilir. Büyüyen koşullar, yüksek kaliteli Reishi hasatını sağlamak için sürekli izlemeyi gerektirir. Sıcaklık, nem, karbondioksit, ışık yoğunluğu ve besin maddeleri, optimum büyüme koşullarını sağlamak için yakından izlenir. Serada büyümeyi teşvik etmek için günlük nemle püskürtülür ve seralarda büyüme döneminde Reishi mahsulleri Çimlenme mantar reishi ile ağaç logu Besin öğesi bakımından zengin toprak,% 90 ila% 95 arasında bir nemi muhafaza eder. Bu püskürtülmüş nem, Reishi'nin bakteriler tarafından aşınmasını önlemek için sanitize edilir. Çoğu Japon şirketi, sıkı tarımsal güvenlik kurallarını takip etmeli ve egzotik böcek ilacı kullanmaktan kaçınmalıdır. Bitkiler, tam boyutlarına gelene kadar 100 gün daha yetiştirilir. Sonunda, mantarlar kalın bir spor kaplaması üretir ve mantar sporlarını havaya bıraktığında püskürtme durdurulur. Sonunda, Reishi hasat edilmeden önce iki hafta daha büyür. Sağlıklı ve olgun bir kırmızı Reishi bitkisi, büyük boy, kalın başlık ve toplam ağırlığı ile ayırt edilir. Reishi mantarları yaşla birlikte daha büyük olmasına rağmen, taze ve nemli olduklarında olgunluk döneminde en iyi hasat edilirler; daha eski bitkiler daha büyük olabilir, ancak bunlar genellikle çok kuru ve etkili olmak için kırılgandırlar.

Reishi'yi sağlıklı ürünler hazırlamak için mantarlar küçük parçalara ayrılıp iki saat kaynatılır. Bu işlem, kırmızı Reishi'nin tıbbi özelliklerini tamamen özümlemek için üç kez tekrarlanır. Tıbbi öz, düşük sıcaklıklı bir vakum yoğunlaştırıcı ve hava ile püskürtülecek bir kurutucu kullanılarak konsantre bir sıvı formdan kapsüllere aktarılmak üzere bir toz haline dönüştürülmesi için hazırlanır. Kuruma işlemi sırasında ortam sıcaklığı ve nemi sıkı bir şekilde kontrol edilir.

ürün etkinliği. Özetle, kırmızı bir Reishi bitkisinin sağlığını geliştirmede etkinliği dört ana kritere dayanmaktadır:

1) bitki mantarlarının kalitesi;

2) ekim yöntemi;

3) büyüyen koşullar;

4) hasat zamanı.

Dolayısıyla, doğal ahşap log yöntemi gibi Reishi ekimi için daha karmaşık bir yöntem kullanan şirketlerin bu dört kriteri karşılama ve üstün kırmızı Reishi bitkileri üretme ihtimalleri daha fazladır.