Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Ganoderma Lucidum Yan Etkiler veya Geçici Reaksiyonlar?


Ganoderma Lucidum yan etkilere neden olur mu? Bu bitkiyi aldıktan sonra daha rahatsız hissediyor musunuz?

Aslında Ganoderma, uzun vadede tüketilecek en güvenli bitkilerden biridir. Adaptonejik bir bitki olarak vücut koşullarının herhangi bir yan etkisi olmaksızın dengelenmesine yardımcı olur.

Bununla birlikte, bazı insanlar bu bitkiyi birkaç günlüğüne aldıktan sonra geçici reaksiyonlar yaşar. Bu, ciddi kronik hastalığı olanlar için daha belirgindir. Fakat sağlıklı insanlar tüm bu reaksiyonları hissetmezler.

Aslında, bu Ganodermanın yan etkileri değildir. Bu, geçmesi gereken şifa sürecinin bir parçasıdır. Ganoderma geçici reaksiyonları, bu bitki etkinliğini şu alanlarda göstermeye başladığında ortaya çıkar:

Dolaşım tıkanıklığının giderilmesi
Toksik maddeleri uzaklaştırmak
Ve vücut yapısının geliştirilmesi.

 

Geçici reaksiyon örnekleri
Yüksek tansiyon, yavaş yavaş aşağı inmeden önce biraz daha yüksek olabilir. Aynı şey yüksek kan şekeri (şeker hastalığı) için de geçerlidir. Kronik mide ağrısı için, midesinin başında daha acı hissettiğini hissedebilirsiniz. Diğer ortak reaksiyonlar:

Vücut ağrısı - O acı alanın etrafındaki kaza sonucu yaralanmanız olabilir. Ayrıca, kan dolaşımı tıkanıklığı olan vücut parçaları etrafında ağrı hissedilir.

Vücut kaşıntısı - Vücudunuzda çok fazla zehirli olabilir. Ya da zayıf karaciğer fonksiyonu probleminiz olabilir. Ağrı kesici, steroid veya uzun süreli uyku hapları gibi ilaçları tüketirseniz bu genellikle olur.

Cildinizde kaşıntı ve kırmızı sivilce benzeri noktalar yaşayabilirsiniz. Bunlar çok normal reaksiyonlardır. Ganoderma toksik maddelerin çoğunu ortadan kaldırdıktan sonra durumunuz otomatik olarak düzelecektir.

Daha fazla sivilce - Yukarıdaki gibi, bu bir detoksifikasyon etkisidir. Vücudunuzun toksik maddeleri yüzünüzden dışarı atılır.

İshal - Bir de detoksifikasyon etkisi. Bu sefer, kanal bağırsaklardan geçiyor.

Şişkin ayak - Bu, zayıf böbrek fonksiyonunun bir işaretidir. Böbrek sorununuz veya şeker hastalığınız olabilir.

Bütün bu etkiler sadece geçici ve çok normal. Bu bitki ile tam bir iyileştirme yapmadan önce geçmeniz gereken bir engeldir.

Bu konuda ne yapmalı?
Buna katlanamıyorsanız, Ganoderma dozajını yarı yarıya azaltın. Kendinizi daha iyi hissettiğinizde dozu tekrar artırın. Bu aşamada, sabır ve inanç çok önemlidir.

Birçok kişi bu aşamada vazgeçerek durumlarını kötüleştirdiği için Ganoderma'yı suçluyor. Bazı insanlar bunu tavsiye ettiğinden bile azarlanırlar.

Ancak bu süreci anlayan ve bu eski şifalı bitkilere inananlar için sağlıkta ilerleme hemen akabinde ortaya çıkacaktır.

Hatırlayın
Herhangi bir geçici Ganoderma reaksiyonu yaşarsanız endişelenmeyin. Durum iyileşene kadar ganoderma almaya devam edin. Buna katlanamıyorsanız, dozajı yarıya düşürün ve daha iyi hissettiğinizde tekrar dozajı yükseltin.

Genellikle reaksiyon birkaç günden birkaç haftaya kadar sürer. Birkaç ay sonra bile rahatsız oluyorsanız, derhal bir doktora danışın. Sağlık probleminiz düşündüğünüzden daha ciddi olabilir.

Bazıları Ganoderma'nın gerçekten yan etkileri olduğunu söylüyor
Aslında, Ganoderma Lucidum bitkisinin kendisinin uzun vadeli tüketim için hiçbir yan etkisi yoktur. Yan etkiler yalnızca sahtekâr üreticilerin steroidleri Ganoderma takviyesine karıştırdıklarında ortaya çıkar. Bunu tespit etmek kolaydır.

Bir veya iki günde genellikle daha iyi hissedeceksiniz. Ancak, almayı bıraktığınızda sorun hemen ortaya çıkar. Bir süre sonra yüzünüz şişer ve vücut ağırlığı artar. Bunlar steroidlerin yan etkileridir.

Cıva veya kurşun gibi ağır metallerin varlığı da uzun süreli tüketim için yan etkilere neden olur. Zayıf ekim yöntemi ve kirli ekim alanı bu kirliliğe neden olur.
Bu nedenle, daha iyi Ganodermayı seçmeniz sizin için çok önemlidir. Ganoderma popüler bir ürün olduğu için son yıllarda üretici sayısı gitgide artmaktadır. Ancak bu konuda gerekli denetimler yapılmadığı için kontrol işi tüketicilere kalmaktadır. Tüketiciler bu konuda bilinçli olmak zorundadır. Tüketiciler reishi mantarının faydalarını öğrendiklerinde bir arayış içerisine girer ve genelde fiyat bakımından uygun ürünleri tercih eder. Tercih konusunda ürün sertifikalarına önem verilmelidir. Nihayetinde tüketici olarak hiçbirimizin üretici firmaları ilk etapta yakından tanıma şansı yoktur. Ancak uluslararası saygın kuruluşlardan alınmış olan sertifikalar ürünün nasıl üretildiğine ve kalitesine işaret etmektedir. Bu bakımdan ganoderma ürünlerini tercih ederken fiyat konusu haricinde en önemli parametre ürün sertifikası araştırılmalı geçerliliği olup olmadığı irdelenmelidir. Taklit ürünler ile sağlığımızı kazanalım derken sağlığımızdan olabiliriz. Bu konuda maalesef ekstra çaba harcayarak dikkatli olmamız gerekiyor.