Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

JAPON PROF. DR. FUKUMİ MORİSHİGE'NIN KIRMIZI REİSHİ MANTARI HAKKINDAKİ YORUMLARI
TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİNİN KEŞFEDİLİŞİ:
Kırmızı Reishi mantarını özellikle Japonya’nın tanınmış doktorlarından Prof. Dr. Fukumi Morishige çeşitli hastalarında bu mantarı tedaviye destek veya alternatif olarak uygulamıştır. Prof. Dr. Morishige şu an Amerika’da Nobel ödülü kazanmış ünlü bilimadamı Linus Pauling tarafından kurulmuş Linus Pauling Bilim ve Tıp Enstitüsünde Kırmızı Reishi mantarının kanser hastalarında tıbbi kullanımı alanında araştırma yapmaktadır.


DR. MORİSHİGE KIRMIZI REİSHİ MANTARI İLE TANIŞMASI İLE İLGİLİ İLK ANEKDOTLARINI ŞÖYLE ANLATIYOR:
37 yıldır cerrah olarak çeşitli operasyonlar gerçekliştirdim. Cerrah olarak pek çok kanser vakası ile karşı karşıya geldim. Haziran 1986’da 39 yaşında bir bayan bana akciğer kanseri ve çeşitli akciğer problemleri ile geldi. Çeşitli hastanelere başvuran hastaya ameliyat dahi edilemeyeceği söylenmişti. Umutsuz bir durumda idi. Eve döndüğünde kocası hastaya reishi mantarı vermeye başlamış. Hastayı muayene ettiğimde gördüklerim beni çok şaşırttı. 6 ay önce kanserin yanısıra gögüs boşluğunda ödem vardı ve şimdi bu ödem tamamen kaybolmuştu. Çok yakında öleceği için cenaze defin işlemlerini yaptırmaya başlamış biri için bu inanılmaz umut verici bir haberdi. Röntgen filmleri ne göre hastada kanserden eser görünmüyordu. Hasta kesinlikle başka tedaviler uygulamadığını bunun eşinin verdiği reishi mantarının bir sonucu olduğunu söylüyordu. Hesabıma göre kocası ona günde yaklaşık 4 gram kadar Kırmızı Reishi mantarı ekstresi veriyordu bu da oldukça fazla bir dozajdı. Durumu incelemek için bir operasyon yapıp akciğer zarından örnek aldık. Yaptığım biyopside gördümki alınan örnekte çok az miktarda kanserli hücre kalmıştı ve durum tamamen kontrol altında idi. Kırmızı Reishi mantarı hakkındaki ikinci ilginç vaka da bana gelen bir çocuktur. Hasta 5 yaşında ilen doğuştan karaciğer kanserine yakalanmış ve kanser bağırsaklarına kadar yayılmıştı. Doktorlar kanserli bağırsağın bir bölümünü almış ancak durumun umutsuz olduğunu söyleyip tedaviyi tamamen bırakmışlardı. Haberi alan anne baba çocuğu eve getirip boğazına takılı olan tüpten reishi vermeye başlamışlar. Hasta bana geldiğinde 9 yaşında idi! Ve bir doktor olarak ben yapılan çeşitli taramalara rağmen hiçbir hastalığa rastlamadım. Hastanın sadece bir kaç gram reishi ekstresi ile doğuştan olan ve ölümcül olan karaciğer kanserinden iyileşmesi beni şaşırtmıştı. Şayet bir kimse hiçbir tedavi uygulamayıp sadece reishi alarak ölümcül bir hastalıktan kurtulduysa bu madde ne olursa olsun araştırmalıdır ben de öyle yaptım.


Bundan sonra Doktor Morishige güvenilir bir Japon firmasından elde ettiği Kırmızız Reishi mantarı ekstresini C vitamini ile birleştirerek hastalarına vermeye başlamış. İki gruba ayrılan çeşitli kanserlere sahip hastaların bir kısmına standard tedaviler uygulamış diğer kısmına ise ek olarak Kırmızı Reishi mantarı ve C vitamini vermiş. Metastatik kanserlere sahip 140 hastanın tamamını uyguladığı bu yöntem ile iyileştirmiş. 1988 yılında tedaviyi test ettiği hastaların sayısı 300 olmuş.
Doktor Morishige’ye göre Kırmızı Reishi’nin bu etkisi içerdiği Polysakkaritler yüzündenmiş. Bunlar vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirip kanser hücrelerinin yok edilmesini sağlıyormuş. Kanser hastalarının pek çoğu zaten normal tedavileri sırasında çok zayıflayan bir bağışıklık sistemine sahip oluyorlar. Bu yüzden de basit hastalıklar dahi bu hastalarda ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Kırmızı Reishi mantarı sırf bu etkisi yüzünden dahi tümörlü hastalara bir umut olabilir.
BEYİN TÜMÖRÜ ÜZERİNDE ETKİSİ:


Dr. Morishige’nin Kırmızı Reishi mantarı kullandığı hastalardan biri de 70 yaşın üstünde bir beyin tümörü hastası. Hastanın beyninde 5 cm büyüklüğünde bir tümör bulunmaktaydı ve ameliyata rağmen hasta bilincini yitirmiş durumda idi. Kırmızı Reishi mantarı tedavisine Haziran ayında başlandı ve Eylül ayında hasta yeniden bilincine kavuştu ancak tümörün boyutlarında herhangi bir değişme gözlemlenememişti. Fakat Aralık ayına gelindiğinde Nörologları bile şaşırtacak bir gelişme oldu ve tümör küçüldü. Hasta şu an kendini gayet iyi hissetmekte. Başlangıç olarak bilincini yitirmiş hastaya midesine bağlanan borudan 6 gram Kırmızı Reishi mantarı ekstresi verildi. Hasta yeniden bilincini kazandıktan sonra da ağızdan verilmeye başlanıldı. Hasta mantarın tadından hoşlanmadığı için mantarın dozu 3 grama düşürüşdü. Dozaj düşürüldüğü halde bile tümör küçülmeye devam etti ve en sonunda 1 cm boyuna indi. Hasta sağlığına kavuşması ile birlikte hastaneden ayrılarak ailesinin yanına döndü.