Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Japan Reishi Association, endüstri liderleri ve devlet kurumları tarafından desteklenen uluslararası kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Tüketicileri Japonya Reishi sağlıklı gıda ürünleri ve üreticileri hakkında bilgilendirerek Reishi endüstrisinde dünya genelinde en yüksek standartta ürün kalitesi ve iş uygulamalarını sürdürmeye yardımcı olmaya kararlıyız.

Kurumun kendine adadığı görevler 

Reishi ile ilgili sağlıklı gıda ürünleri ve üreticileri hakkında halkı bilgilendirmek;

Sahte Reishi ürünlerinin hileli üreticilerinden ve pazarlamacılarından tüketicileri korumak;

Ürün kalitesi ve etik ticari uygulamalar için endüstri standartlarının uygulanmasına yardımcı olmak ve ayarlamak;

Bu standartları karşılamayan ürün ve üreticiler hakkında halkı uyarmak için otantik Japon Reishi ürün üreticileriyle ve uluslararası hükümet kuruluşlarıyla birlikte çalışmak.

 Kurucu Başkan Fumimaru Mayuzumi

Japan Reishi Association'ın başkanı olarak, Fumimaru Mayuzumi uzun bir aile geleneğine ve reishi mantarı yetiştirmeye devam ediyor.

Mayuzumi ailesi, Kantō bölgesinin kuzeybatı köşesinde dağlık bir bölge olan Gumma Bölgesi'nde kaliteli mantar yetiştiriyor.

Mayuzumi Tokyo Tarım Üniversitesi Uygulamalı Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda mantarların bilimsel araştırması olan mikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Daha sonra, dört yıl Reishi mantarını yetiştirmek için kendi orijinal yöntemini geliştirmeye başladı.

Mayuzumi Nikkei Co., Ltd'yi kurmaya devam etti. Reishi'yi yetiştirmek için 1976'da. 1988'de şirket Seiken Well Co., Ltd. Japonya genelinde Reishi'nin satışlarını genişletmek amacıyla kuruldu ve Mayuzumi Seiken Well Company Başkanı olarak şu anki rolünü üstlendi.

25 yılı aşkın bir süredir Mayuzumi, Reishi'nin harika faydalarından ve Reishi ürünlerinin yüksek kalitesinden emin olmak için kendisini adamıştır.