Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Üst akıntı ve alt akıntı teorisi (upstream & downstream)

Hastalıkları kaynağında engelleme

Japonya Su Enstitüsü Müdürü Dr. Hidemitsu Hayashi,' e göre ; " Kaynağında kirliliğe maruz kalmış, zararlı maddelerden etkilenmiş büyük bir akıştaki kirlilik yapan maddeleri ortadan kaldırmak için, sadece kirlilik sebebiyle meydana gelen hasarı tedavi etmeyi deneyebileceğimiz vücut (downstream) ile değil, suyun başındaki – kirlilik kaynağı- merkeze doğru olan (upstream) problemler üzerinde çalışma yapmamız gerekmektedir." İyonizerin -SU İYONİZE EDİCİ CİHAZ-, koruyucu hekimliğe olan katkısı aslında merkeze doğru olan (upstream) tedavisidir."

downstream_upstream

VÜCUDA YÖNELİK ( DOWN STREAM) KAYNAĞINA YÖNELİK ( UPSTREAM)

Upstream ( Kaynağa yönelik)

Modelimize göre, sindirim sistemini su ve besin temin ettiğimiz yer olan kaynak ( upstream) olarak göz önünde bulunduruyoruz. Her ne kadar günümüzde gelişmiş ülkelerdeki bir çok insan ne yediği konusunda daha şüpheci olmaya başlasalar da, besinlerin ne içerdiklerine, sindirim sitemindeki besinlerin metabolize olmuş ürünlerinden daha fazla yoğunlaşma eğilimi göstermektedirler.

Upstream ( Kaynağa yönelik)

Yüzey gerilimi azaltılmış su, hidrojen sülfit, amonyak, histamin, indol, fenol ve scatol miktarlarını dolaylı olarak düşürmekte ve onları zararsız birer maddeye dönüştürmektedir.

Daha temiz dışkı oluşumu .

Örnek olarak tipik dengeli bir et ve sebze diyetini göz önünde bulunduralım. Sindirim sisteminde, sebzelerin yetiştirilmesinde kullanılan gübrelerden elde edilen nitrat nitrite dönüşürken, Et proteinleri de aminlere dönüşmektedir.Bu aminler ve nitritler tanımlanmış olan bir kanserojen olan nitrosamin oluşturmak üzere bir araya gelirler.

Daha önce, kötü kokulu dışkıların sindirim sistemindeki aşırı fermantasyonun bir kanıtı olduğu hususunu tartışmıştık, bu yüzdendir ki, yüzey gerilimi azaltılmış su, sindirim sisteminin kaynak merkezinde (upstream), bu aşırı fermantasyonu azaltmak suretiyle çok önemli bir işlev yerine getirmekte olup istikrarlı bir yüzey gerilimi azaltılmış su rejimi başladıktan sonra birkaç gün içinde daha temiz dışkı ile kendini göstermektedir.

Downstream ( Vücuda yönelik alt akıntı )

Yüzey gerilimi azaltılmış su, aerobik metabolizmanın bir sonucu olarak aşırı şekilde üretilen aktif oksijen serbest radikalleri üzerine elektron ikmali yapmakta ve bunları zararsız kılmak suretiyle seviyelerini düşürmektedir.

Aktf oksijen tarafından normal sağlıklı hücre moleküllerinin oksidasyona maruz kalmaları engellenmektedir. Biyolojik moleküller dokunulmamış hasar görmemiş olarak kalırlar.

Normal biyolojik moleküllerin fazla oksidasyonuna bağlı hastalıklar bu sayede engellenmektedir.

Downstream ( Vücuda yönelik alt akıntı)

Yüzey gerilimi azaltılmış su,karaciğerde başlamak suretiyle sindirim sisteminden aşağıya doğru ( downstream), ilk önce daha düşük seviyedeki moleküler ağırlığına ve ikinci olarak da molekül demetinin boyutuna bağlı olarak, çok çabuk bir şekilde karaciğere ve diğer organlara girmektedir.

Vücudun her tarafındaki doku alanlarında bulunan, emniyetli ve daha etkili reduction (kırma) potansiyeline sahip olan yüzey gerilimi azaltılmış su, çok çabuk olarak üzerinde taşıdığı elektronları serbest bir şekilde aktif oksijene göndermek suretiyle onları nötralize etmekte ve bu sayede aktif oksijenler sağlıklı hücrelerin moleküllerine hasar verememektedirler.

Normal hücreler; aktif oksijenin elektron hırsızlığından korunmakta ve normal, sağlıklı biyolojik moleküllerden elektron çalma eğiliminde olan zararlı, küçük toplar halindeki (oddball) oksijen radikallerinin etkileşimine maruz kalmaksızın büyümeleri, olgunlaşmaları, işlevlerine yerine getirmeleri ve yeniden oluşmaları temin edilmektedir.

aktif_oksijen

 

Joomla SEF URLs by Artio