Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Oksidize su ( oksijenli su )

+ 1100 m V redox potansiyeline sahip olan Oksijenli su, elektronları bakterilerin üzerinden çekebilen ve onları öldürebilen bir oksitleme maddesidir. İyonizer – SUYU İYONİZE EDİCİ CİHAZ – ünitelerinden elde edilen oksijenli su, ellerin, mutfak eşyalarının, taze sebze - meyvelerin yıkanmasında ve kesme tahtaları ile ufak çaptaki yaraların streilize edilmesinde kullanılabilmektedir. Yapılan testler, oksijenli suyun, atletlerin ayak tedavilerinde, ufak çaplı yanıklarda, böcek ısırıklarında, sıyrıklarda ve daha bir çok alanda etkin olarak kullanılabilmekte olduğunu göstermektedir.

oxygen+ 1100 m V yada daha fazla bir redox potansiyeli ve 2.7 birimden daha düşük bir pH değerine sahip süper oksijenli su üretimi kabiliyetine haiz başka cihazlar bulunmaktadır. Yapılan testler, bu süper oksijenli suyun MRSA (Methicillin Resistant Staphylococcus Aureus) ' ı çok çabuk imha edebildiğini göstermektedir.

Süper oksijenli su çok güçlü bir temizleme maddesi olmasına rağmen, deri üzerinde hasara sebebiyet vermemektedir. Aslında, tedavi için kullanılabilmektedir. Süperoksijenli suyun etkinliği, Japon ve Amerikan hastanelerinde yatak yaralarının ve karmaşık enfeksiyonlara sahip ameliyat yaralarının tedavisinde kullanılmak suretiyle ispatlanmıştır.

Süperoksijenli suyun bir diğer uygulama alanı da, mantarları ve diğer bitki hastalıklarını öldürmek üzere bitkiler üzerinde etkin bir şekilde kullanılmakta olduğu, tarımsal alanlardır.

Süperoksijenli suyun zehirli etkisi bulunmamaktadır, bu yüzden tarımsal alanlarda çalışanlar, deri yada solunum sistemine her hangi bir hasar tehlikesi olmadığından özel koruyucu ekipmanlar kullanmaksızın bu maddenin uygulamasını yapabilmektedirler. Süperoksijenli su kullanımın bir diğer ilave faydası da , çevre için toprakta zehirli kimyasalların birikiminin sebep olduğu her hangi bir tehlike içermeksizin , bitkilerin üzerine püskürtme yoluyla uygulanabilmesidir.

Joomla SEF URLs by Artio