Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

İyonizer – SU İYONİZE EDİCİ CİHAZ – ne yapar?

İyonizer üniteleri – SU İYONİZE EDİCİ CİHAZ – ; biri yüksek bir yüzey gerilimi azaltma ( reduction ) potansiyeline ve bir diğeri de yüksek bir oksidasyon potansiyeline sahip,farklı redox potansiyelleri olan iki tipte su üretimi yapmaktadır.

iyonize_su

Kırılmış ( reduced ) su:

İyonizerden elde edilen ( SU İYONİZE EDİCİ CİHAZ ) -250 den -350 m V e kadar olan redox potansiyeline sahip yüzey gerilimi azaltılmış su , içilmek suretiyle vücuda alındığında, elektronlarını kolaylıkla küçük topla halindeki ( oddball) oksijen radikallerine verir ve aktif oksijenin normal moleküllerle olan etkileşimini engeller.

Dokunulmamış ve hasar görmemiş olarak kalan bir biyolojik molekül ( BM)

BM-e II IS-e + AO → IS + AO-e

Hasar görmemiş haldeki biyolojik moleküler, enfeksiyon ve hastalıklardan en az etkilenenlerdir. İyonizer – SU İYONİZE EDİCİ CİHAZ -, fazladan bir elektron miktarı vermekte ve aktif oksijen seviyesini azaltmaktadır( AO), bu sayede aktif oksijeni zararsız hale getirmektedir. AO( aktif oksijen ) miktarı çevresindeki biyolojik moleküllere zarar vermeden azaltılmaktadır . Elektron ikmali yapmak suretiyle aktif oksijeni etkisiz hale getirme özelliğine sahip olan maddelere leş yiyen madde adı verilmektedir. Yüzey gerilimi azaltılmış su , bu yüzden dolayı yok edici su olarak adlandırılabilmektedir.

İçilmek suretiyle vücuda alındığında, yüzey gerilimi azaltılmış su derhal etkisini göstermektedir. İyonizer ( SU İYONİZE EDİCİ CİHAZ), Hidrojen sülfit, amonyak, histaminler, indoller, fenoller ve scatoller gibi metabolitleri dolaylı olarak azaltmak suretiyle sindirim sitemindeki aşırı mayalanmayı ( fermantasyonu) engellemekte,ve bu da yüzey gerilimi azaltılmış suyun düzenli olarak alınmasını müteakip birkaç gün içerisinde daha temiz bir dışkı temin edilmesi ile sonuçlanmaktadır. 1965 yılında Japonya Sağlık Bakanlığı elektroliz yoluyla elde edilen yüzey gerilimi azaltılmış suyun, bağırsak mikroplarının anormal fermantasyonunu engelleyebilmekte olduğunu duyurmuştur.

Joomla SEF URLs by Artio