Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

İyonizer üniteleri -SU İYONİZE EDİCİ CİHAZLAR- içindeki suyun elektroliz edilmesinden sonra, yüzey gerilimi azaltılmış su ve oksidize edilmiş su eldedilmektedir.

Bu üç tipeki suyun ölçümlerini karşılaştırınız :

Elektroliz öncesi musluk suyu, yüzey gerilimi azaltılmış su , ve oksidize su

Düşürme – oksidasyon ( redox ) potansiyeli

 

Su tipi

Redox potansiyeli

pH

Ne anlama geldiği

Musluk suyu

+ 400 den % 500 m V e kadar

7

Çok az oksidasyon potansiyeli

yüzey gerilimi azaltılmış su

- 250 den – 350 m V e kadar

8

Serbest radikallere gönderilebilecek bir kütlede elektronları bünyesinde barındıran güçlü redüksiyon potansiyeli

Oksidize su

+ 700 den 800 m V e kadar

4

Suya oksidasyon ve sterilizasyon kabiliyeti veren bir elektron kısıtlaması ile birlikte güçlü oksidasyon potansiyeli

 

Esas can alıcı / kritik faktör, pH değil,Redox potansiyelidir !

Geleneksel olarak bizler suyun özelliklerini, pH değeri açısından, bir başka deyişle suyun asidik yada alkalin olup olmaması yönünden yargılamışızdır. İyonizer ünitelerinin – SU İYONİZE EDİCİ CİHAZLAR- yaratıcısına bir katkı niteliğinde, Dr.Yoshiaki Matsua PhD nin söylediklerine göre ; " Benim düşünceme göre,redox potansiyeli pH değerinden çok daha önemlidir. pH değerinin önemi çok aşırı derecede vurgulanmıştır. Örnek olarak, kandaki ortalama pH değeri 7.4 olup asitler ve alkaliler 7.4 +- 0.005 aralığındaki sapmalara bağlı olarak ifade edilmektedirler. Ancak ORP yada oksidasyon azaltma potansiyeli hakkında hiçbir tartşma yapılmamaktadır. "

Musluk suyunun p H değeri 7 civarındadır yada nötrdür. Musluk suyu İyonizernde – SU İYONİZE EDİCİ CİHAZLAR- elektroliz edildiğinde, elde edilen yüzey gerilimi azaltılmış su yaklaşık 9 birimlik bir pH değerine, ve oksidize suyu da yaklaşık 4 birimlik bir pH değerine sahip bulunmaktadır. Sodyum hidroksit eklemek suretiyle 9 birimlik bir p H değerine sahip alkali su yada hidrojen klorit eklemek suretiyle 3 birimlik bir p H değerine sahip asidik su yapsanız bile, bu iki suyun ORP değerlerinde oldukça ufak değişiklik bulursunuz. Bir diğer taraftan, musluk suyunu elektrolizle böldüğünüzde, +1.000 m V lık ORP dalgalanması görebilirsiniz. Elektroliz sayesinde vücut için çok faydalı olan negatif potansiyele sahip yüzey gerilimi azaltılmış su elde edebiliriz.

Joomla SEF URLs by Artio