Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

           Diyet, yeterli miktarda sebze ve meyve tüketmeyen insanların kansere yakalanma oranı, tüketenlere göre iki kat daha fazladır. Bu korumayı meyve ve sebzelerdeki antioksidan ve folik asit sağlamaktadır.

            Bazı Vitaminlerin, belirli kanser tiplerine karşı koruyucu olduğu görülmüştür. Buna rağmen vitaminlerin doğal kaynaklardan alınması tercih edilmelidir. Her zaman için doğal olanının daha sağlıklı olduğu akılda tutulmalıdır.Yüksek Yağ İçeren Diyet’in meme, rahim ve prostat kanseri ile bağlantılı olabileceği iddia edilmektedir. Yüksek oranda soya içerikli yiyeceklerin tüketilmesi, insanların çok fazla soya tükettiği Çin ve Japonya’da, Amerika’ya oranla daha az meme, barsak ve prostat kanseri görülmektedir. Bu durumun soya içeriğinde “Genisteine” adlı maddenin kanser hücrelerinin büyümesi için gerekli proteinlerin üretimini engellemesinden kaynaklandığı tahmin edilmektedir.

            Obezite (şişmanlık), ile prostat, rahim, barsak ve meme kanserinin bağlantılı olduğu öne sürülmektedir.

            Özetle, ideal bir diyet, dengeli ve her gün en az 5 öğün sebze ve meyve, hububat, ekmek , tahıl (gerekli liflerin sağlanması için) ve düşük yağ içeren yiyeceklerin alınması ile sağlanabilir.

Joomla SEF URLs by Artio