Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

elma-suyuELMA SUYU→ ANTİOKSİDAN O.R.A.C. DEĞERİ: 408

Elma suyu birçok kişi tarafından şifa olarak kabul edilir bunun nedeni elma suyunda bulunan vitaminler, kalsiyum, fosforun vücut sağlığınıza yardımcı olması.Elma suyu yapmak isteyenler için elma suyu tarifi ve yapımı ile faydalarını görebilirsiniz.Elma suyu tarifi, elma suyu zararları, elma suyu faydası.

Elma Suyu Faydaları

Elma suyu günde bir bardak içildiği zaman kandaki kolestrolü dengeleyebilir.

kalp ve damar sağlığınızın korunmasına yardımcı olur. Antioksidan etkisinin en fazla olan elma suyudur.Kötü kolestrolün oksidasyonunu önler.

Elma Suyunun Cilde Faydaları: Çevresel faktörlerden arındırmak için %100 elma suyundan yararlanmalısınız.

Elma suyundaki vitaminler,şeker bedenin dengesi için enzimler,sodyum,kalsiyum,fosfor mineralleri sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

Elma Suyu Kalori

Kolestrol düzeyi yükseldikçe kalp hastalığı riski de artmaktadır.Elma suyu yüksek tansiyon ve ritm bozukluğu olan hastalarda da

faydalı olmaktadır.

elma suyunun diğer faydası : Elma suyu kanın temizlenmesine ve toksinlerin atılmasına,rahat bir uyku uyumanıza,mide bulantısına,sindirimin kolaylaşmasına,gastrit yanmalarına,bağırsakların çalışmasına,cilt güzelliğine,enerji veren,kalbi güçlendiren,tatlı yeme arzusunu gideren,kalbi güçlendiren çok yararlı bir meyvedir.B3 ve E vitamini, bulunan elme suyu kan şekerini kontrol altında tutar,baş ağrısına iyi gelir.Evlerinizde elmasuyu yapmak için katı meyve sıkıcaklarını kullanıyor,veya rendeledikten sonra sıkıyorsunuz. Fabrikalarda ise bir çok aşamalardan geçerek hijyenik olarak üretiliyor.

Elma-Suyu2Elma Suyu tarifi ve Elma Suyu nasıl yapılır ?

Bu derece faydaları olan elma suyunu sanırım daha çok tüketmeye gayret göstereceksiniz.

Elma suyununun yanı sıra elma çaylarıda içebilirsiniz. İçerisine tarçın veya faydalı bitkiler karıştırarak nefis bir elma çayı elde edebilirsiniz.Ayrıca elma kompostosu da yemeklerde tüketilmesi gerekmektedir. Bir çok alternatifi bulunan elma her şekilde tüketilebilir. Önemli olan hayatımızdan hiç çıkarmamamız gerektiğini bilmektir.Bayanların cilt güzelliğine önem verdiğini bildiğimiz için bol bol elma ve elma suyu tüketmelerini tavsiye ediyoruz.Sofralarımızdan eksik etmememiz gereken elma suyu,elma kompostosu,elma çayı,elma sirkesi,sağlığınızada ne kadar faydalı olacak hemen fark edeceksiniz.

elma-suyu3Elma Suyunun Zararları

Elmanın kabuğunda bulunan pektin maddesi kolestrolün düşürülmesinde büyük rol oynamaktadır.Ayrıca ısırarak yendiği

zaman dişlerin temizlenmesine yardımcı olur.Migren krizlerini engellediği de görülmüştür.

Meyvelerin içinde en yararlı olanı elmadır.Asitli içeceklerden vazgeçerek bol bol elma suyu tüketmeliyiz.

Eğer Sizde Elmanın şifalı olduğuna inanıyorsanız, Elma hakkındaki sitemizde bulunan diğer konuları inceleyebilirsiniz;

Elma Sirkesi bal karışımıda oldukça faydalıdır konuya ulaşmak içni : Elma sirkesi ve bal karışımıyla zayıflama adresini ziyaret edebilirsiniz !

Joomla SEF URLs by Artio