Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Spirulina hakkında uyarılar

PKU'lu olanlar, almadan önce bir doktora danışmalı, bu amino asit içerdiğinden. Herhangi bir anti-koagülasyon ilacı olanlarda Spirulina kullanmaya başlamadan (veya durmadan) önce bir doktora danışmalısınız. Otoimmün hastalığı olan bazı kişiler bu ek gıda ile bağışıklık sistemi daha da güçleneceğinden rahatsızlıklarına iyi gelmeyeceği düşünülmektedir. Hamileyseniz, emziriyor veya herhangi bir sağlık sorununuz varsa, ilk önce hamile veya emziren kadınlar için tavsiye edilmediğinden doktorunuza danışın.

Spirulina'nın dezavantajları

Bu yararlı algler, gezegendeki en besleyici gıdalardan biridir. Gram olarak karşılaştırıldığında muhtemelen en pahalılardan biridir. Faydaları odağıyla ilgili birçok makale, ons başına beslenme verilerini göstermektedir. Sorun, bir onsun yaklaşık 28 gram içerdiği ve normal (veya güvenli) günlük alımdan daha yüksek MUCH olmasıdır.

Bu, gram başına süt veya et proteini kadar 30 kata kadar maliyetlidir ve bu nedenle geçerli bir primer protein kaynağı değildir.

Chlorella ile aynı mı?

Kısa cevap: Hayır, bazı benzerlikler paylaşıyorlar.

Her ikisi de alg türleridir ancak bazı önemli farklılıklar vardır:

Yapısı: Chlorella, çekirdeği olan tek hücreli bir algindir. Spirulina ise çekirdeği olmayan çok hücreli bir bitkidir. Bu nedenle, chlorella çok daha küçüktür ve vücutta farklı davranır.

Renk: Spirulina, mavi-yeşil bir alg türü olan bir siyanobakteri olup, Chlorella ise yeşil bir algindir.

Nükleik Asitlerin Miktarı: Her ikisi de iyi bir nükleik asit kaynağıdır, ancak Chlorella'nın gram başına neredeyse iki katı vardır. Nükleik asitler vücuttaki DNA ve RNA için önemli faktörlerdir.

Sindirilebilirlik: Chlorella, hücre duvarlarını biyolojik olarak bulunmadan ve vücut tarafından kullanılabilir hale gelmeden kırmak için bir süreçten geçmelidir.

Klorofil İçeriği: Chlorella, klorofilde neredeyse iki kat daha fazladır.

Demir, Protein ve GLA: Chlorella, demir, protein ve faydalı bir Gama-Linolenik Asit (GLA) kaynağı değildir.

Ağır Metaller: Chlorella, hücre duvarlarında ağır metallere ve diğer kirleticilere bağlanan benzersiz özelliklere sahiptir.