Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Reishi Mantarı

Kırmızı reishi mantarı geleneksel Çin ve Japon tıbbında yaklaşık 2000 yılı aşkın süredir kullanılan en eski mantar türüdür. Kırmızı reishi mantarının Latince adı Ganoderma Lucidum’dur. Kırmızı Reishi mantarı odunsu yapısı nedeni ile hazmı mümkün olmadığından yenebilen mantarlardan değildir. Bu yüzünden genellikle ekstrakt olarak toz haline getirilir ve suda çözdürülerek tüketilir. C vitamini ile birlikte tüketildiğinde içeriğinde bulunan maddelerin vücudumuzdaki emilimi daha da kolaylaşmaktadır. Ganoderma lucidum mantarında 400'ün üstünde biyolojik aktif bileşen bulunmaktadır. Bunlar Polisakkaritler, Triterpenler, Alkaloidler, Nükleotidler, Steroller, Lektin ve Protein gibi iz elementleridir. Ganoderma Lucidum' da organik halde Germanyum bulunmaktadır. 

Meyvemsi gövdesi, Beta-D-Glucans içeren şifalı bitkiler arasında en aktif polisakkaritlere sahiptir. Reishi mantarı ayrıca ergosteroller, tamamlanmış proteinler, doymamış yağ asitleri, vitaminler, riboflavin (B2), magnezyum, kalsiyum ve çinko içeren mineraller ihtiva eder.

 

Kutu içeriği :

90 Tablet Net: 400mg

Günde 3 defa 1'er tablet bol su ile alınması tavsiye edilir.

Çinde 19 Uzman Doktorun kanser hastaları üzerinde yapmış olduğu detaylı beslenme bilgi düzeyi çalışması

1Comprehensive Oncology Department, National Cancer Center/Cancer Hospital, Chinese Academy of Medical Sciences and Peking Union Medical College,

...

Ganoderma lucidum polisakkarit, protein arjinin metiltransferaz 6 sinyal yolu yoluyla prostat kanseri hücre göçünü inhibe eder.

Özet

Prostat kanseri, dünya çapında erkeklerde en sık görülen malign tümör türlerinden biridir ve insidans ve mortalite

...

DNA damaging potential of Ganoderma lucidum extracts

Ganoderma lucidum özlerinin DNA hasar potansiyeli

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...

Kırmızı Reishi ürünlerinin yanı sıra sağlığımı daha nasıl iyileştirebilirim?

...

"Ganodermayı Başka takviyeleri birlikte alabilir miyim?"

...