Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

Siyah Reishi ile kırmızı Reishi arasındaki fark nedir?

Kırmızı, siyah, mavi, beyaz, sarı ve mor Reishi'nin potansiyel sağlık kazanımlarını ortaya çıkarmak için yalnızca altı çeşit Reishi incelenmiştir. Bu altı çeşidin siyah ve kırmızı Reishi en önemli sağlığı geliştirici etkileri gösterdi ve bu nedenle her ikisi de bugün küresel sağlık takvimi piyasasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, kırmızı Reishi'nin bağışıklık sistemini, birçok bedensel fonksiyonları ve hayati organları arttırarak genel sağlığını iyileştirmede en etkili olduğu kanıtlanmıştır. Siyah Reishi (Ganoderma sinensis) oldukça yaygındır ve çoğu Çin bitkisel dükkânında bulunabilir. Bu tür Ganoderma, düzensiz şekilli olma eğilimindedir ve çoğu olgun örneği yaklaşık altı inç çapında olmasına rağmen çapı on inç kadar ölçebilir. Reishi ürünlerinin çoğunluğu "vahşi" kullandığını iddia ediyor. Reishi genellikle siyah Reishi kullanır. Halen orta dereceli bir bitki toniği olarak bir miktar değer taşımasına rağmen, siyah Reishi, düşük polisakarit içeriğinden dolayı kırmızı Reishi'ye göre daha düşük olduğu düşünülmektedir.

Reishi, yalnızca hasta olduğunda mı alınmalı?

Hayır. Reishi, hasta olmadığında bile her zaman alınabilir. Reishi'nin birincil yararı, bağışıklık sistemini optimal seviyede destekleme ve modüle etme kabiliyetidir. Dolayısıyla, Reishi sağlıklı bir insan için bile faydalıdır. Kırmızı Reishi'yi koruyucu sağlık için günlük rutinin bir parçası haline getirmek en iyisidir.