Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Çağlar boyunca, kırmızı reishi mantarı tüketimi, geniş bir hastalık yelpazesine, yaygın rahatsızlıklara ve koşullara bağlıdır. Astımdan zonaya, kırmızı reishi mantarının uygulamaları çok sayıda vücut organıyla ilişkili gibi görünüyor. Bazı ürün üreticilerinin bu bilgileri, kırmızı reishi mantarının bu hastalıkları doğrudan tedavi etmek için kullanabileceğinin kanıtı olarak kullanmasına rağmen, bugüne kadar bu iddiayı destekleyecek yeterli tıbbi kanıt bulunmamaktadır. Bununla birlikte, yapılan bilimsel araştırmaların çoğu, normalleştirilmesi ve vücudun organlarının ve işlevlerinin düzenlenmesi yoluyla tıbbi faydalar sağlayabilecek bir beslenme takviyesi olan normalleştirici bir madde olarak kırmızı reishi mantarının rolünü kuvvetle desteklemektedir. Bir önceki bölümde, kırmızı reishi mantarı tüketiminden elde edilen genel faydaların genel bir taslağı verilmiştir. Aşağıda, kırmızı Reishi'nin düzenli olarak tüketilmesi ve otantik kırmızı Reishi özütünün oluşturduğu ürünlerin bazı faydalı etkileri olduğu gösterilen belirli koşulların bir listesi verilmektedir. Aşağıda listelenen tıbbi başvurulardan birçoğu hem araştırmacılar tarafından hem de tıbbi bakımdan desteklenmektedir.

Beslenme bilimi alanlarında, aşağıdaki bilgiler, Reishi'nin etkililiğinin garantisi veya onaylanması değil, bireysel vakalara dayanılarak zamanla toplanan gözlemler olarak ele alınmalıdır. Özel vaka raporları veya veriler için, lütfen Çin tıbbı uzmanlığı ile bir doktora danışın. Araştırma çalışmaları ve ek bilgiler kütüphaneler vasıtasıyla veya internet üzerinden bulunabilir. Yerel sağlık kuruluşlarınıza da başvurabilirsiniz.

Çinde 19 Uzman Doktorun kanser hastaları üzerinde yapmış olduğu detaylı beslenme bilgi düzeyi çalışması

1Comprehensive Oncology Department, National Cancer Center/Cancer Hospital, Chinese Academy of Medical Sciences and Peking Union Medical College,

...

Ganoderma lucidum polisakkarit, protein arjinin metiltransferaz 6 sinyal yolu yoluyla prostat kanseri hücre göçünü inhibe eder.

Özet

Prostat kanseri, dünya çapında erkeklerde en sık görülen malign tümör türlerinden biridir ve insidans ve mortalite

...

DNA damaging potential of Ganoderma lucidum extracts

Ganoderma lucidum özlerinin DNA hasar potansiyeli

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...

Kırmızı Reishi ürünlerinin yanı sıra sağlığımı daha nasıl iyileştirebilirim?

...

"Ganodermayı Başka takviyeleri birlikte alabilir miyim?"

...