Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Ganoderma bitkisi, özellikle de uzun vadede alınıyorsa, herkese fayda sağlar. Bununla birlikte, bazı grup insanların Ganoderma'ya daha fazla ihtiyacı var. Bu bitki, belirli meslekleri veya genetik özellikleri nedeniyle sağlığının korunmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Bu gruplardan bazılarına bakıp onlardan birine girip girmediğinizi görelim. 

Genetik faktör

Aile üyeniz kanser, felç, kalp krizi, yüksek tansiyon veya şeker hastalığı geçirme öyküsüne sahip mi? Anneniz, babanız, kardeşiniz, kız kardeşiniz, amca, teyze, dedeler veya büyükanne olabilir. Evet ise, bu sağlık problemlerinden kaçınmak için gerekli önlemleri almalısınız.

Sağlıklı bir diyet, iyi bir duygusal sağlık ve düzenli egzersizin yanı sıra, Ganoderma bitkisi de almanız gereken en önemli gıda takviyelerinden biridir.

Ganoderma nasıl yardımcı olur:

Kanseri önlemek için bağışıklık sisteminizi geliştirir

Inme, kalp krizi ve yüksek tansiyonu önlemek için kan dolaşımını iyileştirir

Şeker hastalığını önlemek için hormon sistemini düzenler

Ganoderma, uzun süreli tüketim için herhangi bir yan etkisi olmaksızın, iyi bir koruyucu bitkidir. 

Sürekli mikrop maruziyeti

Sürekli çeşitli bakteri ve virüse maruz kalan bir doktor, veteriner, hemşire veya biyolog musunuz? Öyleyse, hastalanmamak ve diğer ciddi enfeksiyonları önlemek için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanız gerekir.

Ganoderma bağışıklığı güçlendiren en iyi bitkilerden biridir. 

Sürekli toksin maruziyeti

Kimya laboratuarında, plastik fabrikasında veya kirliliği yüksek yerlerde mi çalışıyorsunuz? Çalışırken kimyasal kokuyu hep içinize mi çektiniz? Bu durumda, çalışırken aldığınız toksinleri vücuttan dışarı atılmasına yardım etmelisiniz.

Ganoderma etkili olarak serbest radikalleri azaltmaya ve vücudunuzdaki istenmeyen toksik maddeleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olur. Bu, uzun süreli zehirlenme nedeniyle garip hastalıklardan kurtulmanızı sağlar. 

Yüksek konsantrasyon gereken işler

Çalışmanız sürücü ve pilot gibi yoğunlaşma ve uyanıklık gerektiriyor mu? Kolayca yorulmadan görevinizi yerine getirmek için vücut enerjiniz olmalıdır.

Kahve ve enerji içeceğinde kafein bağımlılığı ve yan etkisi olmaksızın enerjinizi önemli derecede artıran Ganoderma bitkisini kullanabilirsiniz. 

Düzensiz çalışma saati 

Pilot, hava hostesi, polis memuru ve bazen doktor gibi işler düzensiz çalışma saatlerini gerektirebilir. Gece çalışmanız ve gündüz uyumanız gerekir. Uzun bir süre için, bu vücuda çok zarar veriyor. Aslında daha hızlı yaşlanacaksınız.

Sağlık durumunuzu iyileştirmek için bir çözüm, Ganodermayı almaktır. Bu bitki, vücut dengenizi düzenler, uykunuzu geliştirir ve yorulmayı azaltır. Elbette, normal uyku süresi en iyisidir. Ancak yapamadıysanız, Ganoderma kullanmak gerçekten çok yardımcı olur. 

Daha sağlıklı olmak isteyen herkes

Elbette, tamamen sağlıklıysanız ve daima temiz bir ortamda iseniz Ganoderma'yı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak kimse mükemmel sağlıklı değildir. Sadece gerçek sağlık durumumuzu bilmiyoruz.

Bu nedenle, bu bitkiyi uzun vadeli sağlık bakımınız için güvenle alabilirsiniz.

Ganoderma tsugae, PI3K / Akt Sinyalizasyon Yolunun Modülasyonu ile Doksorubisin Dirençli Akciğer Adenokarsinom H23 / 0.3 Hücrelerinde S Faz Tutuklama ve Apoptozu İndükler

Yang-Hao Yu, 1,2 Han-Peng Kuo, 3 Hui-Hsia Hsieh, 4 Jhy-Wei Li, 5 Wu-Huei Hsu, 2

...

Ganoderma lucidum'un (Kırmızı Reishi Mantarı) Polisakkarid Zengin Özü (M.A. Curtis: Fr.) P. Karst, Streptozotosin ile Oluşturulan Diyabetik Sıçanların Yara İyileşmesini Hızlandırır

Poh-Guat Cheng, 1,2 Chia-Wei Phan, 1,2 Vikineswary Sabaratnam, 1,2 Noorlidah

...

Endokrin Terapili Meme Kanseri Hastalarında Ganoderma lucidum Spore Tozu, Kansere İlişkin Yorgunluğu İyileştiriyor: Bir Pilot Klinik Çalışma

Hong Zhao, Qingyuan Zhang, Ling Zhao, Xu Huang, Jincai Wang ve Xinmei Kang

Harbin Tıp Üniversitesi, Haril

...

Ganoderma lucidum'un Genetik ve Metabolik Intraspecific Biyolojik Çeşitliliği

Anna Pawlik, 1 Grzegorz Janusz, 1 Iwona Dębska, 1 Marek Siwulski, 2 Magdalena Frąc, 3 ve Jerzy Rogalski1

1Biyokimya Bölümü, Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi, Akademicka

...

Reishi Mantarlarının Muhteşem Sağlık Faydaları

Muhtemelen goji çilek ve lahanayı diyetinize eklemenin yararları hakkında herşeyi biliyorsunuzdur, ancak reishi mantarının güçlü şifa özelliklerini biliyor musunuz? Değilse, şimdi tanışmanın

...

Her geçen gün Ganoderma alırsam, buna aşırı bağımlı olurmuyum?

...

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...