Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Kan dolaşımı ile ilgili durumlar

Kırmızı Reishi özütünün, aspirine benzer şekilde platelet agregasyonunu (pıhtı oluşturan hücreleri) azaltarak kan pıhtılaşmasını azaltabileceği düşünülmektedir. Ek olarak, kırmızı kan hücrelerini dönüştürmek ve daha kolay kan damarları içinde dolaşımını mümkün kılarak tıkanma şansını azaltarak düşürme ve kalp krizlerine engel olması olasıdır. Geliştirilmiş dolaşım, sürekli küçük arter hastalığı geliştiren diyabet hastalarında son derece önemlidir.

Kalp

Kırmızı Reishi'nin düzenli tüketiminden dolayı birçok kardiyovasküler faydalar gösterilmiştir. Bunlar arasında şunlar bulunur:

• stres yüzünden bazı aritmilerin düzeltilmesi

• "BAD" LDL kolestrol ve Trigliseridlerin düşürülmesi (başka bir tür kanlı yağ)

• kan basıncının düşürülmesi - yayınlanmış insan çalışmalarında gösterilir

• Kan dolaşımının iyileştirilmesi, yukarıda ana hatları verilen tüm faydalar.

 

Karaciğer Bozuklukları

Karaciğerin başlıca işlevi, ilaçları ve zehirleri metabolize etmek ve zehirlemektir.

Buna ek olarak, kolesterol ve bazı proteinlerin sentezlendiği yerdir. Karaciğer hasarları, sarılık (cildin sararması), kilo verme, yorgunluk, iştah kaybı ve diğer birçok hastalık için toksinlerin ve yan ürünlerin birikmesine neden olabilir. Araştırmalar, kırmızı Reishi'nin hepato (karaciğer) koruyucu özelliklere sahip olduğunu gösterdi. Kırmızı Reishi'nin düzenli tüketimi gerçekten karaciğer hücrelerini canlandırabilir, hayati işlevlerini yerine getirmesini sağlar.

Sindirim Bozuklukları

Kırmızı Reishi tüketiminin, aşırı miktarda peptik ve mide ülseri oluşumuna neden olan gastrik asidi azalttığı da gösterildi. Ayrıca, bağırsak hareketlerini düzenleyen, irritabl bağırsak sendromunda olduğu gibi kabızlık ve diyare semptomlarını giderecek şekilde de gösterilmiştir.