Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Ganoderma lucidumun depresyon ve panik atak gibi hastalıklara karşı etkisini araştıran bir makale: 


Ganoderma lucidum, uzun süredir kullanım ömrü olan, iyi bilinen tıbbi bir mantardır. Bu çalışma, 3 akut nöbet modelinde kültür G. lucidum miselyumdan sulu bir ekstraktın antikonvülsan potansiyelini değerlendirmek için tasarlandı: zamanlı intravenöz pentilenetetrazol infüzyonu, maksimum elektroşok nöbet eşiği ve farelerde 6 Hz'li psikomotor nöbet testleri. Ayrıca, G. lucidum'un antidepresan benzeri ve anksiyolitik benzeri etkileri, farelerde zorla yüzme testi ve yükseltilmiş artı labirent testi kullanılarak değerlendirildi. G. lucidum özütü (200-600 mg / kg) ile akut muameleden sonra intravenöz pentilentetrazolde nöbet eşiklerinde herhangi bir değişiklik ve maksimum elektroşok nöbet eşik testleri gözlenmedi. Bununla birlikte, incelenen ekstre (100-400 mg / kg) 6 Hz'lik nöbet testinde psikomotor nöbet eşiğini önemli ölçüde artırmıştır. Zorunlu yüzme testinde, G. lucidum (100-400 mg / kg) hareketsizlik süresini önemli ölçüde azalttı. Ekstre ile önceden muamele edilmiş farelerde (400-600 mg / kg) anksiyolitik veya sedatif etkiler rapor edilmemiştir. G. lucidum özütü (50-2400 mg / kg) baca testinde (motor koordinasyon) veya kavrama kuvveti testinde (nöromüsküler güç) zehirli etkiler oluşturmadı. G. lucidum'un nörofarmakolojik etkilerini açıklamak ve nöbet eşiğini, ruh hali veya kaygı düzeyini etkileyebilecek aktif bileşenlerini tanımlamak için daha ileri çalışmalara ihtiyaç vardır.

Ganoderma lucidum polisakkarit, protein arjinin metiltransferaz 6 sinyal yolu yoluyla prostat kanseri hücre göçünü inhibe eder.

Özet

Prostat kanseri, dünya çapında erkeklerde en sık görülen malign tümör türlerinden biridir ve insidans ve mortalite

...

Çinde 19 Uzman Doktorun kanser hastaları üzerinde yapmış olduğu detaylı beslenme bilgi düzeyi çalışması

1Comprehensive Oncology Department, National Cancer Center/Cancer Hospital, Chinese Academy of Medical Sciences and Peking Union Medical College,

...

DNA damaging potential of Ganoderma lucidum extracts

Ganoderma lucidum özlerinin DNA hasar potansiyeli

Ganoderma lucidum'un Genetik ve Metabolik Intraspecific Biyolojik Çeşitliliği

Anna Pawlik, 1 Grzegorz Janusz, 1 Iwona Dębska, 1 Marek Siwulski, 2 Magdalena Frąc, 3 ve Jerzy Rogalski1

1Biyokimya Bölümü, Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi, Akademicka

...

Kırmızı Reishi ürünlerinin yanı sıra sağlığımı daha nasıl iyileştirebilirim?

...

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...