Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

YabanMersiniSuyuYABAN MERSİNİ SUYU→ ANTİOKSİDAN O.R.A.C. DEĞERİ: 1480

Faydaları ile Yaban Mersini ve suyu Yaban mersini bitkisi üzümgiller familyasında olan, yeşil yapraklı ve mor meyveli bir bitkidir. Bu bitki genellikle ılıman iklimin hakim olduğu ve tropik iklim yaban mersinikuşaklarında yetişir. Yabanmersini çalı formunda bir bitkidir. Boyu 30 santimetre ile 1 metre arasında değişir. Yaban mersini Mayısta çiçek açar, haziran Temmuz gibi meyve verir.

Yurdumuzun da birçok bölgesinde yetişen yabanmersini, şu günlerde gerek internet sitelerinde, gerek televizyonlarından adından sıkça söz ettirmeye başladı. Bunun sebebi ise yabanmersinin bol miktarda antioksidan içermesi ve şeker hastalığı ile obezite sorununu yavaşlatmasıdır.

Yabancı bir bilim adamının yaptığı çalışma sonucunda ort Aya çıkan sonuç birçok şeker hastasının ve obezite sorunuyla yaşayan hastalara büyük bir umut ışığı oldu.

Montreal Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim elemanlarından Prof. Pierre Haddat uzun süredir üzerinde çalıştığı, bilimsel araştırmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Haddat' ın çalışmasına göre yabanmersini suyunun şeker hastası farelerde hastalığın ilerlemesini tamamen durdurdu. Haddat, bol miktarda antioksidan içeren bu bitkinin suyunun şeker hastası ve şişmanlık hastası olan Fareler üzerinde deneyerek, Farerelerin çok yüksek olan kanşekeri seviyesinin normale döndüğünü ve obez farelerin kilo artışlarının ilerlemesinin de büyük bir hızla yavaşladığını ve durduğunu gözlemledi.

Prof. Dr. Pierre Haddat ilerleyen günlerde, yabanmersinini insanlar üzerinde deneyerek, bu bitkinin insanlarında kan şekerini ve hızlı kilo artışını durdurup durdurmadığını gözleyecek.

Ganoderma lucidum polisakkarit, protein arjinin metiltransferaz 6 sinyal yolu yoluyla prostat kanseri hücre göçünü inhibe eder.

Özet

Prostat kanseri, dünya çapında erkeklerde en sık görülen malign tümör türlerinden biridir ve insidans ve mortalite

...

Çinde 19 Uzman Doktorun kanser hastaları üzerinde yapmış olduğu detaylı beslenme bilgi düzeyi çalışması

1Comprehensive Oncology Department, National Cancer Center/Cancer Hospital, Chinese Academy of Medical Sciences and Peking Union Medical College,

...

DNA damaging potential of Ganoderma lucidum extracts

Ganoderma lucidum özlerinin DNA hasar potansiyeli

Ganoderma lucidum'un Genetik ve Metabolik Intraspecific Biyolojik Çeşitliliği

Anna Pawlik, 1 Grzegorz Janusz, 1 Iwona Dębska, 1 Marek Siwulski, 2 Magdalena Frąc, 3 ve Jerzy Rogalski1

1Biyokimya Bölümü, Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi, Akademicka

...

Üç aydır Ganoderma bitkisini aldıktan sonra, bir aylığına durdurayım mı?

 

Bazı insanlar, her gün Ganoderma alamayacağınızı söylüyor. Ocaktan Mart'a Ganoderma alırsanız, Nisan

...

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...