Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

ORAC birimlerinde tanımlanan kahve kirazı (cascara) tozunun antioksidan değeri: 343,900 μ mol TE / 100g'dir.

 

Sabah bardağı Joe, aslında bir meyve veya vişne olarak bilinen cascara kaplı kahve çekirdeklerinden yapılmıştı. Hasattan sonra ne kadar antioksidan içeriğe sahip oldukları düşünüldüğünde, bunlar talihsiz olan atılır.

Bu testi yürüten araştırmacılar, numuneyi, "ticari olarak temin edilebilen, hava ile kurutulmuş, bozulmamış kahvel meyveleri olarak öğrendi ve daha sonra ince bir toz üretmek için ezilerek elenmiş".

Başka bir deyişle, çiğ kahve meyve tozu. Gram başına 3,439'da, 100 g miktar için yukarıdaki ORAC'a eşittir.

Bu rapor aynı zamanda iki patentli ekstraksiyon metodunu ve bir dondurularak kurutulmuş versiyonu test etti, ancak bunların markaları açıklanmadı. Bu ORAC değeri piyasada bulunan, basitçe havayla kurutulmuş ve daha sonra bir toza öğütüldüğü meyveyi temsil ettiği için, ortalamanın en iyi temsilidir.

Bu ne için iyi?

Tıpkı fasulye gibi, kiraz tozu kafein içerir; Bu aynı rapora göre ağırlıkça% 0.15. Ortalama olarak% 1.5 kafeine giren Arabica fasulyelerininkine yaklaşık 1 / 10'luk bir fark var. Daha sağlıklı bir paket almak için kavrulmuş içeceğin yerine deneyin. Bir kaşık veya iki tozu sıcak suyla karıştırın, lezzetli bir fincan kırmızı çay alacaksınız. Tatları, cazibe, karpuz ve gül suyu gibi hafif tatlı olarak tanımlanabilir.

Not: Kahve kaseni cascara sagrada (Rhamnus purshiana) ile karıştırılmamalıdır. Bu tamamen farklı bir şey; müshil olarak kullanılan bir çalıdan yapılan kabuk. İkisini karıştırmak istemezsin!

Antioksidan kahve ticari olarak çok çeşitli tarzlarda servis edilmektedir. Özellikle kırmızı reishi mantarı (ganoderma luicudm) gıda takviyesi ile birlikte servis edilen antioksidan kahveler sağlık bakımından mucizevi etkiler göstermektedir. Antioksidan kahve ve kırmızı reishi mantarı içerisindeki aktif bileşenler birlikte sinerjik bir etki oluşturmaktadır. Bu sinerjik etkiler sayesinde iki faydalı ve farklı ürün birleşerek etkisini kat be kat artırmaktadır. Antioksidan kahve ve çay çeşitleri olarak üçü birada kahve, klasik kahve, mocha kahve, ginseng katkısı ile birlikte supreno kahve, fındık araması ile hazelnut kahve, çocukların da çok rahat bir şekilde tüketebileceği sıcak çikolata, rooibos bitki ilavesi ile rooibos çay, sütlü çay olarak tanımlayabileceğimiz reebustee

 

 

 

 

ORAC Kaynağı

Araştırma Destek, ABD Dışında Hükümet: Mullen W, Nemzer B, Ou B ve diğerleri. Bütün kahve meyvelerinin antioksidan ve klorojenik asit profilleri, ekstraksiyon prosedürlerinden etkilenir. J Agric Food Chem. NIH 2011

Ganoderma lucidum polisakkarit, protein arjinin metiltransferaz 6 sinyal yolu yoluyla prostat kanseri hücre göçünü inhibe eder.

Özet

Prostat kanseri, dünya çapında erkeklerde en sık görülen malign tümör türlerinden biridir ve insidans ve mortalite

...

Çinde 19 Uzman Doktorun kanser hastaları üzerinde yapmış olduğu detaylı beslenme bilgi düzeyi çalışması

1Comprehensive Oncology Department, National Cancer Center/Cancer Hospital, Chinese Academy of Medical Sciences and Peking Union Medical College,

...

DNA damaging potential of Ganoderma lucidum extracts

Ganoderma lucidum özlerinin DNA hasar potansiyeli

Ganoderma lucidum'un Genetik ve Metabolik Intraspecific Biyolojik Çeşitliliği

Anna Pawlik, 1 Grzegorz Janusz, 1 Iwona Dębska, 1 Marek Siwulski, 2 Magdalena Frąc, 3 ve Jerzy Rogalski1

1Biyokimya Bölümü, Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi, Akademicka

...

Üç aydır Ganoderma bitkisini aldıktan sonra, bir aylığına durdurayım mı?

 

Bazı insanlar, her gün Ganoderma alamayacağınızı söylüyor. Ocaktan Mart'a Ganoderma alırsanız, Nisan

...

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...