Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

ORAC birimlerinde tarif edilen chaga mantarı ekstraktının antioksidan değeri: 146,700 μ mol TE / 100g. 

Chaga'nın gerçek ORAC değeri ve bu maddeyi içeren tozlar, özler ve çayların satıldığı konusunda büyük tartışmalar var. Chaga'nın antioksidan içeriği açısından, sayı çılgınca değişebilir.

Chaga, işlenmemiş durumda insanlar tarafından sindirilemez ve antioksidan değeri hemen hemen hiç yoktur. Bunun nedeni, insanlara, kitin hücre duvarlarını (biyoaktif bileşiklerin bulunduğu yerde) sindirmek için gerekli olan enzimi içermeyen kitinazdan yoksun olmasıdır. Daha da karmaşık hale getirmek için, mantarın antioksidan özellikleri, belirli bir kaynak ve partiye göre değişebilir. Bu gerçek, farklı proses ve konsantrasyonları kullanan ürün üreticileriyle birlikte, belirli ürüne ve üreticisine bağlı olarak 5200 ila 146.700 aralığında ORAC değerlerine yol açtı. Bunun üzerine sayfanın alt kısmında.

ORAC değerinin 146.700 olduğunu ispatlayan doğrulanmış test sonuçları olan marka etkileyicidir, ancak ürünlerinin 100 gramı (Nisan 2016 itibarıyla) 100 dolara mal olduğundan günlük dozaja veya kapsül başına günlük olarak (333 chaga toz kapsülü = 100 gram).

Chaga (Inonotus obliquus), çok soğuk iklim koşullarında huş ağaclarının hemen dışında sadece yetişen bir mantar türüdür. Teknik olarak mantar değil, mantar miseli. Bununla birlikte, neredeyse sadece chaga mantarları oldukları için, karışıklığı önlemek için onlara aynı şekilde bakın.

Chaga, üzerinde yetişen huş ağacının bir parazitidir, tipik olarak ilk parazitlik başladıktan yaklaşık 20 yıl sonra onu öldürür. Chaga mantarları, ağacın dışından kolaylıkla hasat edilebilirken, parazit mantarın (ağacın içindeymiş gibi) dönmesini durdurmaz ve bu nedenle chaga, aynı noktada yeniden oluşmaya başlar, kaldırıldığı andan 3-10 yıl sonra orijinal boyutlarına ulaştığı biliniyor.

Chaga mantarının sağlık faydaları ve yan etkileri konusunda, bazı üreticiler onlarla ilgili vahşi ve kanıtlanmış iddialar üretiyor. Bazıları - kesinlikle tüm ürün üreticileri - değil, kanser, şeker hastalığı ve kardiyovasküler hastalıklar için yararlı olduğu iddia edilen tehlikeli, açıklanmayan iddialarda bulundu. Makaleyi kurgudan saptamanıza yardımcı olmak için Wikipedia'nın "Inonotus obliquus" girişiyle kendi araştırmalarınızı başlatmanızı öneririz. Bu söyleniyor, yüzyıllar boyunca, bitkisel tıpta Rusya ve diğer Kuzey Avrupa ülkelerinde kullanılıyor.

Yukarıdaki fotoğraftan görüldüğü gibi, mantar büyük miktarda melanin ürettiği için çoğunlukla siyahtır. Chaga mantarları neye benziyor? Şaşırtıcı bir şekilde neredeyse hiçbir şey gibi değil - tadı az ya da çok. Bu sıcak veya soğuk olmasına rağmen doğrudur. Bazıları, vanilya tadının en ufak bir ipucu olduğunu söylüyor. Chaga çayları muhtemelen bu ürünün en popüler ve en eski yöntemi. Chaga ekstraktı ve toz son zamanlarda popüler hale geldi.

146,700 ORAC değerinin yukarıda belirtildiği nedendir, Brunswick Laboratuarlarından bir chaga ürünü veya bileşeni için gördüğümüz tek rapordur. Bu ürün üreticisi Oriveda idi ve rapor tarihi Haziran 2011'dir.

Diğer ürün üreticileri tarafından ifşa edilen raporları görmedik, bunun yerine çoğu kez "Boston, MA'daki USDA ve Tufts Üniversitesi tarafından test edildiği gibi" referans gösterdiler. Bununla birlikte, chaga mantarları daha önce yayınlanmış USDA ORAC verilerinde bulunmadı, ne USDA ve / veya Tufts Üniversitesi'nin böyle bir rapor hazırladığına dair herhangi bir kanıt bulamadık. Eğer yanlışsak ve böyle bir rapor mevcutsa ve onaylanabiliyorsa, bizimle iletişime geçmenizi öneririz ve bu bilgileri güncelleyeceğiz.

Ganoderma lucidum polisakkarit, protein arjinin metiltransferaz 6 sinyal yolu yoluyla prostat kanseri hücre göçünü inhibe eder.

Özet

Prostat kanseri, dünya çapında erkeklerde en sık görülen malign tümör türlerinden biridir ve insidans ve mortalite

...

Çinde 19 Uzman Doktorun kanser hastaları üzerinde yapmış olduğu detaylı beslenme bilgi düzeyi çalışması

1Comprehensive Oncology Department, National Cancer Center/Cancer Hospital, Chinese Academy of Medical Sciences and Peking Union Medical College,

...

DNA damaging potential of Ganoderma lucidum extracts

Ganoderma lucidum özlerinin DNA hasar potansiyeli

Ganoderma lucidum'un Genetik ve Metabolik Intraspecific Biyolojik Çeşitliliği

Anna Pawlik, 1 Grzegorz Janusz, 1 Iwona Dębska, 1 Marek Siwulski, 2 Magdalena Frąc, 3 ve Jerzy Rogalski1

1Biyokimya Bölümü, Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi, Akademicka

...

Üç aydır Ganoderma bitkisini aldıktan sonra, bir aylığına durdurayım mı?

 

Bazı insanlar, her gün Ganoderma alamayacağınızı söylüyor. Ocaktan Mart'a Ganoderma alırsanız, Nisan

...

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...