Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

ORAC birimlerinde tarif edilen chaga mantarı ekstraktının antioksidan değeri: 146,700 μ mol TE / 100g. 

Chaga'nın gerçek ORAC değeri ve bu maddeyi içeren tozlar, özler ve çayların satıldığı konusunda büyük tartışmalar var. Chaga'nın antioksidan içeriği açısından, sayı çılgınca değişebilir.

Chaga, işlenmemiş durumda insanlar tarafından sindirilemez ve antioksidan değeri hemen hemen hiç yoktur. Bunun nedeni, insanlara, kitin hücre duvarlarını (biyoaktif bileşiklerin bulunduğu yerde) sindirmek için gerekli olan enzimi içermeyen kitinazdan yoksun olmasıdır. Daha da karmaşık hale getirmek için, mantarın antioksidan özellikleri, belirli bir kaynak ve partiye göre değişebilir. Bu gerçek, farklı proses ve konsantrasyonları kullanan ürün üreticileriyle birlikte, belirli ürüne ve üreticisine bağlı olarak 5200 ila 146.700 aralığında ORAC değerlerine yol açtı. Bunun üzerine sayfanın alt kısmında.

ORAC değerinin 146.700 olduğunu ispatlayan doğrulanmış test sonuçları olan marka etkileyicidir, ancak ürünlerinin 100 gramı (Nisan 2016 itibarıyla) 100 dolara mal olduğundan günlük dozaja veya kapsül başına günlük olarak (333 chaga toz kapsülü = 100 gram).

Chaga (Inonotus obliquus), çok soğuk iklim koşullarında huş ağaclarının hemen dışında sadece yetişen bir mantar türüdür. Teknik olarak mantar değil, mantar miseli. Bununla birlikte, neredeyse sadece chaga mantarları oldukları için, karışıklığı önlemek için onlara aynı şekilde bakın.

Chaga, üzerinde yetişen huş ağacının bir parazitidir, tipik olarak ilk parazitlik başladıktan yaklaşık 20 yıl sonra onu öldürür. Chaga mantarları, ağacın dışından kolaylıkla hasat edilebilirken, parazit mantarın (ağacın içindeymiş gibi) dönmesini durdurmaz ve bu nedenle chaga, aynı noktada yeniden oluşmaya başlar, kaldırıldığı andan 3-10 yıl sonra orijinal boyutlarına ulaştığı biliniyor.

Chaga mantarının sağlık faydaları ve yan etkileri konusunda, bazı üreticiler onlarla ilgili vahşi ve kanıtlanmış iddialar üretiyor. Bazıları - kesinlikle tüm ürün üreticileri - değil, kanser, şeker hastalığı ve kardiyovasküler hastalıklar için yararlı olduğu iddia edilen tehlikeli, açıklanmayan iddialarda bulundu. Makaleyi kurgudan saptamanıza yardımcı olmak için Wikipedia'nın "Inonotus obliquus" girişiyle kendi araştırmalarınızı başlatmanızı öneririz. Bu söyleniyor, yüzyıllar boyunca, bitkisel tıpta Rusya ve diğer Kuzey Avrupa ülkelerinde kullanılıyor.

Yukarıdaki fotoğraftan görüldüğü gibi, mantar büyük miktarda melanin ürettiği için çoğunlukla siyahtır. Chaga mantarları neye benziyor? Şaşırtıcı bir şekilde neredeyse hiçbir şey gibi değil - tadı az ya da çok. Bu sıcak veya soğuk olmasına rağmen doğrudur. Bazıları, vanilya tadının en ufak bir ipucu olduğunu söylüyor. Chaga çayları muhtemelen bu ürünün en popüler ve en eski yöntemi. Chaga ekstraktı ve toz son zamanlarda popüler hale geldi.

146,700 ORAC değerinin yukarıda belirtildiği nedendir, Brunswick Laboratuarlarından bir chaga ürünü veya bileşeni için gördüğümüz tek rapordur. Bu ürün üreticisi Oriveda idi ve rapor tarihi Haziran 2011'dir.

Diğer ürün üreticileri tarafından ifşa edilen raporları görmedik, bunun yerine çoğu kez "Boston, MA'daki USDA ve Tufts Üniversitesi tarafından test edildiği gibi" referans gösterdiler. Bununla birlikte, chaga mantarları daha önce yayınlanmış USDA ORAC verilerinde bulunmadı, ne USDA ve / veya Tufts Üniversitesi'nin böyle bir rapor hazırladığına dair herhangi bir kanıt bulamadık. Eğer yanlışsak ve böyle bir rapor mevcutsa ve onaylanabiliyorsa, bizimle iletişime geçmenizi öneririz ve bu bilgileri güncelleyeceğiz.

Ganoderma tsugae, PI3K / Akt Sinyalizasyon Yolunun Modülasyonu ile Doksorubisin Dirençli Akciğer Adenokarsinom H23 / 0.3 Hücrelerinde S Faz Tutuklama ve Apoptozu İndükler

Yang-Hao Yu, 1,2 Han-Peng Kuo, 3 Hui-Hsia Hsieh, 4 Jhy-Wei Li, 5 Wu-Huei Hsu, 2

...

Endokrin Terapili Meme Kanseri Hastalarında Ganoderma lucidum Spore Tozu, Kansere İlişkin Yorgunluğu İyileştiriyor: Bir Pilot Klinik Çalışma

Hong Zhao, Qingyuan Zhang, Ling Zhao, Xu Huang, Jincai Wang ve Xinmei Kang

Harbin Tıp Üniversitesi, Haril

...

Ganoderma lucidum'un (Kırmızı Reishi Mantarı) Polisakkarid Zengin Özü (M.A. Curtis: Fr.) P. Karst, Streptozotosin ile Oluşturulan Diyabetik Sıçanların Yara İyileşmesini Hızlandırır

Poh-Guat Cheng, 1,2 Chia-Wei Phan, 1,2 Vikineswary Sabaratnam, 1,2 Noorlidah

...

Ganoderma lucidum'un Genetik ve Metabolik Intraspecific Biyolojik Çeşitliliği

Anna Pawlik, 1 Grzegorz Janusz, 1 Iwona Dębska, 1 Marek Siwulski, 2 Magdalena Frąc, 3 ve Jerzy Rogalski1

1Biyokimya Bölümü, Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi, Akademicka

...

Reishi Mantarlarının Muhteşem Sağlık Faydaları

Muhtemelen goji çilek ve lahanayı diyetinize eklemenin yararları hakkında herşeyi biliyorsunuzdur, ancak reishi mantarının güçlü şifa özelliklerini biliyor musunuz? Değilse, şimdi tanışmanın

...

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...

Her geçen gün Ganoderma alırsam, buna aşırı bağımlı olurmuyum?

...