Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

ORAC birimlerinde tanımlanan ejder kanının antioksidan değeri, croton lechleri ​​(sangre de grado): 2,897,110 μ mol TE / 100g'dir. 

Hayır, bu efsanevi bir yaratıktan gelmez. Ejderha kanı, gövdesi kesilmiş veya yaralandığında Croton lechleri ​​ağacından sızan yoğun kırmızı bir ağaç özü için verilen addır. Güney Amerika'nın kuzeybatı kesiminde yetişir, başta Columbia, Ekvador, Peru ve Bolivya'dır. Doğru koşullar altında ayda 35cm'e kadar şaşırtıcı derecede hızlı bir hızda yetişir ve 60 feet'lik olgun bir yüksekliğe ulaşır.

Perulu İspanyol olan Sangre de Grado olarak bilinen ejder kanının, yüz yirmi yıldır deri yaraları, diyare ve diğer rahatsızlıklar için bitkisel ilaç olarak kullanıldığı bildirildi.

ORAC değerini ele alınca bunun bir süper gıda olduğunu varsayabilirsiniz ve aslında pek çok kişi onu bir besin takviyesi olarak kullanıyor. Bir mutajen olmasının bir yan etkisi olup olmayacağı konusunda çelişkili araştırmaların varlığı söz konusudur.

2003 yılındaki bir araştırma, laboratuardaki Salmonella typhimurium suşları T98 ve T100'e karşı test edildiğinde hiçbir mutajenik aktivite bulunmadığını bulmuştur (1).

Bununla birlikte, 2004 yılında bir yıl sonra, başka bir araştırma, iki Salmonella typhimurium suşuna karşı test edildiğinde mutajenik aktivite gösterdi; TA98 ve TA1535. Saccharomyces cerevisiae'nin (XV185-14c) bir suşu aynı şeyi gösterdi (2).

Bu konuyla ilgili bir başka yayın çıktığında, 2013'e kadar değil, neredeyse on yıl sürdü. Bunun bir mutajen olarak görülmek yerine "muhtemel bir mutajen koruyucu gıda maddesi" olduğunu tezat oluşturdular (3). Bu doğru olursa, bu iyi bir şey olur. Üç çalışma yeterli değildir, bunun altına girmek için çok daha fazla araştırma yapılmalıdır. Belki de hemen hemen aynı ORAC değerine sahip olan astaksantin ile yapışmak daha iyi bir fikir olurdu.

 

 

 

 

 

ORAC Kaynağı

Araştırma Destek, ABD Dışında Hükümet: Carlsen MH, Halvorsen BL, Holte K, et al. Beslenme Dergisi NIH Jan 2010

Ganoderma tsugae, PI3K / Akt Sinyalizasyon Yolunun Modülasyonu ile Doksorubisin Dirençli Akciğer Adenokarsinom H23 / 0.3 Hücrelerinde S Faz Tutuklama ve Apoptozu İndükler

Yang-Hao Yu, 1,2 Han-Peng Kuo, 3 Hui-Hsia Hsieh, 4 Jhy-Wei Li, 5 Wu-Huei Hsu, 2

...

Endokrin Terapili Meme Kanseri Hastalarında Ganoderma lucidum Spore Tozu, Kansere İlişkin Yorgunluğu İyileştiriyor: Bir Pilot Klinik Çalışma

Hong Zhao, Qingyuan Zhang, Ling Zhao, Xu Huang, Jincai Wang ve Xinmei Kang

Harbin Tıp Üniversitesi, Haril

...

Ganoderma lucidum'un (Kırmızı Reishi Mantarı) Polisakkarid Zengin Özü (M.A. Curtis: Fr.) P. Karst, Streptozotosin ile Oluşturulan Diyabetik Sıçanların Yara İyileşmesini Hızlandırır

Poh-Guat Cheng, 1,2 Chia-Wei Phan, 1,2 Vikineswary Sabaratnam, 1,2 Noorlidah

...

Ganoderma lucidum'un Genetik ve Metabolik Intraspecific Biyolojik Çeşitliliği

Anna Pawlik, 1 Grzegorz Janusz, 1 Iwona Dębska, 1 Marek Siwulski, 2 Magdalena Frąc, 3 ve Jerzy Rogalski1

1Biyokimya Bölümü, Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi, Akademicka

...

Reishi Mantarlarının Muhteşem Sağlık Faydaları

Muhtemelen goji çilek ve lahanayı diyetinize eklemenin yararları hakkında herşeyi biliyorsunuzdur, ancak reishi mantarının güçlü şifa özelliklerini biliyor musunuz? Değilse, şimdi tanışmanın

...

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

...

Her geçen gün Ganoderma alırsam, buna aşırı bağımlı olurmuyum?

...