Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

Diğer herhangi bir ürün gibi, tüm Reishi eşit olarak yaratılamaz. Reishi ürünleri üreticiye bağlı olarak farklı kalite seviyelerine sahiptir. Reishi mantarından Reishi özünü çıkartmak için kullanılan yöntem, yetiştirme koşulları ve işleme yöntemi gibi, yetiştirme yöntemi, bitkinin ana mantarlarının kalitesi gibi faktörler, bir Reishi ürününün potansiyelinin belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Japonlar Reishi'yi ticari olarak üretmek için yaratanlar olduğundan, genellikle Japonya'dan gelen ürünler, yüksek dereceli Reishi yetiştirmek için doğal ahşap günlük yöntemi olarak adlandırılan en iyi yetiştirme tekniğini kullanmaktadırlar.

Hangi ürünün kullanılacağına karar vermeden önce, bileşenlerin, özütleme oranının, üreticinin veya ithalatçının adresinin ve ürünün orijiniyle doğru ve açıkça etiketlendiğinden emin olun. Herhangi bir otantik, yüksek kaliteli ve güvenli sağlık takviyesi bu bilgiyi içerecektir.

Kırmızı Reishi Mantarı için farklı ekim biçimleri nelerdir?

İfşa edilen en yaygın üç yöntem arasında odun hamuru, tahta kutu ve doğal ahşap tomruk ekimi yer almaktadır.

Ağaç hamuru yetiştiriciliği, Reishi mantarları eklenmiş olan bir cam şişeye odun hamuru yerleştirmeyi içerir. 3 ay sonra, genellikle nispeten kalitesiz küçük mantar üretecektir.

Ahşap kutu yetiştiriciliği, mantarların ahşap kutuya yerleştirildiği ahşap bir kütük içine aşılanmasını içerir. Orta boy ve orta derecedeki Reishi, genellikle bu yöntemle 6 ay sonra üretilir.

İlk olarak Japonlar tarafından geliştirilen doğal ağaç log yöntemi, en kompleks ekim biçimi olup üstün kalitede büyük kırmızı Reishi üretmektedir. İşlem, önce yüksek kaliteli Reishi mantar suşunun yaklaşık 85 gün boyunca test tüplerinde kültürlenmesini içerir. Çimlenme mantarları daha sonra 26-30 yaş arasındaki seçilmiş yüksek dereceli kütüklerin delinmiş deliklerine yerleştirilir. Kütükler daha sonra bir seraya yerleştirilir ve besin açısından zengin topraklarda 5 ay boyunca gömülür. Bu büyüyen dönemde, Reishi mantarları toprağın neredeyse tüm besinlerini emer. Büyüyen koşullar, yüksek kaliteli Reishi hasatını sağlamak için sürekli izleme gerektirir.