Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

greyfurt_suyuGREYFURT SUYU→ ANTİOKSİDAN O.R.A.C. DEĞERİ: 1238

Greyfurt suyunun faydaları

Greyfurt Suyu: Bağışıklık sistemi için faydalıdır. C vitamini bakımından zengindir.

Greyfurt suyu yağlı, sivilceli ciltlerde, soğuk algınlığı ve nezlede, böbreklerin temizlenmesinde ve zayıflama diyetlerinde çok faydalıdır.

Normal bir greyfurt 40 mg C vitamini ve bol potasyum içerir. Dolaşım sistemini canlandırır. Sindirim, solunum sistemi ve idrar yollarına iyi gelir.

Kronik ilaç kullananların bu konuda dikkatli olması ve doktora danışması gerekir. Çünkü düzenli greyfurt suyu tüketmek bazı ilaçların etkilerini değiştirir. Mesela aspirini greyfurt suyu ile içmek ilacın etkisini iki katına çıkartabilir. Kolesterol düşüren ilaçlar gibi bazı ilaçlar ile beraber alındığı zaman sakıncalı olabilir.

Greyfurt suyu faydaları ile zayıflama – Greyfurt suyu zayıflatırmı

greyfurt suyu faydaları ve yararları bakımından ilaç gibidir. greyfurt suyu ile zayıflama, kalori ve yağ yakma kapasitesinden dolayı oldukça etkili sonuç verir. Bu da greyfurt suyu zayıflatırmı sorusuna cevap niteliğindedir

Yapılan bir araştırmaya göre bol miktarda greyfurt yemek veya suyunu içmek kilo vermeye yardımcı oluyor.

San Diego Scripps Kliniği nde 12 hafta boyunca bol bol greyfurt yiyen 100 obez üzerinde yapılan bir araştırma, greyfurt meyvesinin kandaki insulin oranını da düşürdüğü ve bu yüzden diyabet hastaları için de faydalı olduğunu ortaya çıkardı.

Kandaki insülin seviyesinin düşmesi, kişinin daha az açlık duymasına yol açıyor. 12 hafta sonunda greyfurt yiyenler ortalama 1.8, suyunu içenler 1.6 kilo verdi.

Greyfurt suyunu yağın üstüne döktüğünüzde yağın erimediğini ve greyfurt suyunun yağa karışmadığını göreceksiniz. Bu nedenle greyfurt yiyerek veya sabah aç karnına greyfurt suyu içerek vücuttaki fazla kilo atılamaz. Yani kısaca greyfurt suyu, yağı eritmez. Greyfurt suyu metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermeye ve zayıflamaya yardımcı olur.

 
 

 

Greyfurt suyunun zararları nelerdir?

grapefruit juiceBundan yaklaşık 1.5 yıl önce esim çok ciddi bir baş dönmesi yaşadı. Aylarca sürdü.Baş dönmesi o kadar kötüydü ki oturduğu yerden yere düşüyor.Tv bile izleyemiyor, hiçbir şeyi okuyamıyor,Tekbaşına yürüyemiyordu.Hatta uyukusunda bile yataktan düşebiliyordu.Rüyasında bile başının döndüğünü söyledi.Bu baş dönmeleri sonucunda da surekli kusuyordu.Bir sürü farklı doktor gezmemize rağmen çare bulamadılar.

Tüm doktorlar klasik 1-2 baş dönmesi ilacı verdi o kadar. Ama hiçbiri çare olamadı. Sorun 2-3 ay sonra baş dönmesi geçerek tekrar eski haline geldi. Sonra çok araştırdım. Neden böyle olmustu ?. Sonra bunu bulmayi başardım arkadaslar. Problem GREYFURT idi. Eşim hasta olmadan 1 hafta önce çok ağır grip olmuş ve doktor bir sürü ilaç yazmıştı. Yanında da Greyfurt suyu içmişti. C vitamini takviyesi diye. Grip geçtikten sonra da bu baş dönmeleri başlamıştı.

GREYFURT, içilen ilaçların karaciğerde parçalanıp atılmasını engelleyen dünyadaki tek meyveymiş. Böylece greyfurt ile birlikte ilaç alıyorsanız ve ilaca 1 hafta boyunca devam ederseniz tüm ilaçlar sanki bir kerede yutulmuş gibi vucutta duruyormuş. Bu ilaçların türüne göre ölümler bile olabilmekteymiş. Biz Baş dönmesi ile kurtardık. Sizlere de bu uyarıyı yazmak istedim. Birkac yerde bununla ilgili mesajlar görmeye başladım ama coğu insan hala bilmiyor. Lutfen ilaç kullanırken GREYFURT yemeyiniz veya suyunu icmeyiniz.

Yeni yapılan araştırmalar greyfurt suyunun bazı ilaçların etkilerini artırdığı ve o nedenle ölümle sonuçlanabilecek zararlı yan etkiler ortaya çıkardığını gösterdi. Bu nedenle ilaç kullanan kişilerin greyfurt suyu içmemeleri önerilmektedir.

Greyfurt Suyu İlaçların Etkisini Nasıl artırıyor?

İlaçlar bağırsaklarda ve karaciğerde bulunan CYP450 enzimiyle parçalanarak vücudumuzdan atılmaktadırlar. Bu enzimin ince bağırsaklarda bulunan P-450 3A4 isimli bir türü greyfurt suyu içince yok olmakta ve bu nedenle de ilacın parçalanması geciktiğinden kanda birikmekte ve sonuçta ilaç zehirlenmesine neden olabilmektedir.