Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

Zaman zaman arkadaşlarınızla içki içmekten hoşlanıyorsanız, o zaman neredeyse kesinlikle bir akşamdan kalma deneyimi yaşamış olmanız muhtemeldir. Bu durum etkisi yaşlandıkça daha da kötüleştiği şeklinde anlaşılmaktadır.

Tedavi arayışı

Akşamdan kalma etkisinin en iyi tedavisi akşamdan kalma etkisi yaratacak kadar içmemektir. Ancak alkol alan çoğu kişi bu durumu ayarlayamamaktadır. Su, elektrolitler, yağlı yiyecekler gibi bariz şeyler deneyenler, bunların bir müddet çok iyi işe yaradığını ancak bazı nedenlerden dolayı, bu şeylerin zaman geçtikçe işe yaramadığını bildiriyorlar. Şimdi bu durumdan muzdarip olan ve çeşitli çareler arayan bir şahsın denediği ilaçları ve en son keşfi olan Reishi mantarı hakkındaki görüşlerini paylaşacağız.

 

Bunu muhtemelen aynı sebeple satın aldım, akşamdan kalmaların ortadan kaldırılmasının tek durak noktası olduğunu düşünüyorum. Çok fazla araştırma yapmadım, ama görünüşe göre bir "hidrasyon" vitamini ve bir "akşamdan kalma önleme" vitamini var. Biri önceden almak, diğeri sonra almaktır. Alkol kullanmadan önce hidratasyon vitaminini almayı yanlış yaptım. Bu yüzden ondan gözle görülür bir etki hissetmedim. Ancak, koruyucu vitamin - Reishi mantarındaki ana gradyanı not etmek ilginçtir.

 

Trioral Oral Rehidrasyon Tuzları

 

Bunlar esasen steroidlerdeki sadece elektrolitlerdir. Elektrolitler sadece temelde tuzdan gelen iyonlardır. Hastanelerde tıbbi durumlar, seyahat, açık hava işçiliği ve aşırı fiziksel aktivite için kullanılırlar. Bunlar yoğun bir çalışmadan sonra kendimi daha iyi hissetmemi sağlıyor ve belki de bir gece içtikten sonra biraz daha iyi. Onlara zaten akşamdan kalma halindeyken vücudunuzu restore etmede yardımcı olacak kadar kalıcı bir tedavi diyemem.

 

Reishi

 

Reishi mantarı (Ganoderma lucidum) hakkında diğer "sihirli hap" kalıntılarını tedavi ederken sadece birçoğunun ana maddesi olduğundan dolayı duydum. Reishi mantarının faydaları görünüşte akşamdan kalmaların ötesine uzanıyor. Eski Çin tıbbında yüzlerce yıldır kullanılmaktadırlar ve sağlık yararları hakkında her türlü iddia vardır. Bununla birlikte, Reishi'de bulunan polisakkaritlerin anti-tümör, immün modüle edici ve kan basıncını düşürücü etkileri olduğu gerçeğini destekleyen artan sayıda bilimsel kanıt vardır.

Akşamdan kalma tam bir tedavisi olmasa bile, ganodermanın diğer tüm şaşırtıcı özelliklerinin onu almak için yeterli bir neden olduğuna karar verdim. Mantar kendi başına söz değil, nispeten ucuz bir ekidir (90'lı bir şişe için 95,5TL). Reishi hakkında hatırlanması zor olan şey, akşamdan kalma tedavisi olarak, sisteminizde alkolle yatmadan hemen önce alınması gerektiğidir. Bu kesinlikle önemli bir şeyi yapmayı hatırlamak için en zor zamandır, bu yüzden sonunda çok unutuyorum. Bununla birlikte, birçoğunu almanın bile olumsuz bir etkisi olmadığından, günlük olarak alacağım süper takviyelerin cephaneliğime Reishi'yi ekleyeceğimi düşünüyorum.

Yaşlanmak neden akşamdan kalmalarınızı daha da kötüleştiriyor?

 

Sebebi tedavi etmenin daha iyi olduğunu biliyorum, semptomu değil, teorik olarak içmek demek değil, yine de kaçınılmaz olduğunu iddia edelim. Bazen soruya farklı bir açıdan bakmak yardımcı olur - çevremde vücudum yerine neler değişti? Soruyu değiştirmek, günümüzde 8-5 günlük bir işle, uyumaktan daha az fırsat edindiğimin farkına varmamı sağladı. Kabul etmek istemeyeceğimiz kadarıyla, uykunun akşamdan kalma iyileşmesinde göz ardı edilemeyecek kilit bir faktör olduğunu düşünüyorum. Salı gecesi neden bir arkadaşınızla takılmaya ve 3 bira geri bırakmanın şimdi ertesi gün böyle yıkıcı bir etkisi var? 20 yaşındaki biri, muhtemelen alay ederdi. Bence cevap, istediğimizden çok daha basit. Bunun nedeni, her zaman 10'a kadar uyuyamayacağımızdır. Herhangi biriniz 8 veya 9-5 günlük bir işiniz varsa, muhtemelen sabah 7 civarında olmak zorundasınız. Gece yarısı uyuduğunuzu varsayarsak, bu vücudunuza 3 saat uyumadan 3 saat verir ve sizi 4 saat kaliteli uykuyla bırakır. Bu büyük olasılıkla akşamdan kalmaların neden bu kadar yaygın olduğuna dair talihsiz gerçekliktir.