Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Ganoderma Lucidum menstrüel kramplar, baş dönmesi ve menopoz bozuklukları gibi jinekolojik problemlerin tedavisinde etkilidir

Imanish Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nden Dr. Yoshinori Imanishi tarafından bildirildi.

OB-GYN uzmanı olan yazar, adet kanaması, baş dönmesi, düzensiz adet menstruasyonu, menopoz rahatsızlıkları ve hamile kalma güçlüğü olan kadın hastalara Ganoderma Lucidum'u reçete etti.

Olumlu sonuçlar alabileceğimiz üç vaka vardı ... 

46 yaşındaki bir kadın, baş dönmesi ve omuz ağrısı giderildiğinde bir ay Ganoderma Lucidum'u aldı.

Hamile bir kadın göğsünde sızdırmazlık vardı ve iştah yoktu. Bu bitki tedavisinden sonra, durumu düzeldi.

Fizyolojik bir bozukluğu olan bir kadın, uzun yıllar gebe kalamadı. Ganoderma Lucidum'u üç aydır aldıktan sonra, hamile kaldı.

Ganoderma Lucidum ve bitkisel ilaçların kombinasyonundan elde edilen olumlu sonuçların bulunduğu iki vaka vardır. İlk vakada, ciddi baş dönmesi ve omuz ağrısı üç ay içinde rahatladı. İkinci olguda, karın ağrısı azalmıştı.

Bu bitki, hemokatarsi, diüretik ve detoksifıyan gibi hareket eden postpartum semptomları rahatlatabilir. 

Ganoderma Lucidum hamile kadın için gerekli bir ektir

Bir kız hamile kaldığında, ailesi Ganoderma Lucidum'u vermek için güvenli olup olmadığını merak ediyor olabilir. Bekleyen anne, özellikle ilk gebelik için huysuzlaşabilir.

Hamilelik sırasında, kadınlar hem zihinsel hem de fiziksel olarak dış uyarıma karşı oldukça duyarlıdırlar. Bu doğal bir olgu olmasına rağmen, çoğu kadın uyum sağlamada güçlük çekiyor.

Bu süre zarfında, Ganoderma Lucidum alarak hemokarsarz, diüretik ve detoksifıkasyon yapabilir ve fetusun normal gelişmesine izin verebilir. Bu bitki, hamile kalması zor olan veya daha önce kürtajı alışkanlık yapan kadına da yardımcı olabilir.

Tohoku Üniversitesi'nden Prof. Kanata, bu bitkiyi alarak hem erkek hem de kadınların cinsel yeteneklerini güçlendireceğine, sperm hareketlerinin yoğunlaşmasına ve dişinin yumurtlamasını düzenleyebileceğine inanıyor.

Farklı kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Ganoderma Lucidum "kadınların arkadaşı" olarak düşünülebilir. Kadınlar için gerekli bir takviye olarak düşünülmelidir.