Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

2000'den fazla bilinen Reishi türü olmasına rağmen, potansiyel sağlık kazanımlarını (kırmızı, siyah, mavi, beyaz, sarı ve mor Reishi) ortaya çıkarmak için sadece altı tür incelenmiştir. Bu altı çeşidin siyah ve Kırmızı Reishi Mantarı en önemli sağlığı geliştirici etkileri gösterdi ve bu nedenle her ikisi de bugün küresel sağlık takvimi piyasasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, kırmızı reishi mantarının bağışıklık sistemini, birçok bedensel fonksiyonları ve hayati organları arttırarak genel sağlığını geliştirmede en etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Black Reishi (Ganoderma sinensis), oldukça yaygındır ve çoğu Çin bitkisel dükkânında bulunabilir. Bu Ganoderma türü, düzensiz şekilli olma eğilimindedir ve çoğu olgun örneği yaklaşık altı inç çapında olmasına rağmen çapı on inç kadar ölçebilir. "Vahşi" Reishi kullandıklarını iddia eden Reishi ürünlerinin çoğunluğu genellikle siyah Reishi kullanıyor. 

Altı çeşit Reishi mantar toniği, siyah Reishi, düşük polisakarit içeriğinden dolayı kırmızı Reishi'den daha düşük olduğu düşünülmektedir. Vahşi mor Reishi, Çin'in Jilin eyaletinde Kuzey Kore'nin kuzeyinde Chang Bai Dağları'nda yetişir. Çok nadirdir ve görünüşte kırmızı Reishi'ye çok benzer, ancak mantar kapağının kalbinde belirgin mor rengi vardır. Otantik mor Reishi örneklerinin azlığı nedeniyle, bu tür Reishi üzerinde sınırlı araştırma ve test yapılmıştır. Kırmızı Reishi'deki polisakkaritlerin (karmaşık şekerler) çok yüksek içeriğidir ve bu da özellikle onu güçlü hale getirir.

Bununla birlikte, zorlu çevresel koşullar, doğadaki kırmızı Reishi mantarının istikrarsızlığı ve kirlilik, hastalık ve böcek istilalarına karşı savunmasızlığı nedeniyle, kaliteli kırmızı Reishi örneklerinin sayısı

vahşi olarak tam olgunluğa ulaşabilen nadirdir. Sonuç olarak, yaklaşık 30 yıl önce, bilimadamları ve çiftçiler seri üretimle yetiştirmek için farklı yöntemlerle deneme yapmaya başladılar

O zamandan beri özellikle Japon üreticileri,

Böbrek şeklinde kırmızı reishi mantarı kuru meyve gövdesi, en kaliteli kırmızı reishi mantarı  yetiştirme ününü kazandı,hükümetin kalite ve ticaret standartlarını koruması ile kısmen Japonlar tarafından belirlenen sıkı düzenlemelere teşekkürler.

Japon bilim adamları ve çiftçiler tarafından geliştirilen karmaşık yetiştirme süreci, bu kitapçıkta Bölüm 5'de ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Kırmızı Reishi'nin sağlığa olan faydalarını ve piyasadaki kırmızı reishi mantarı ürünlerinin çoğalmasını araştırmak için yapılan kapsamlı araştırma nedeniyle, bu kitapçık öncelikle bu belirli Reishi'ye odaklanmaktadır.