Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

 

 

Ganoderma Lucidum bitkisini kemoterapi  ile birlikte almak, meme kanseri, kolon kanseri veya mide kanseri ameliyatı geçirmiş hastalar için önemli sonuçlara sahip olabilir

Kinki Üniversitesi'nden Dr. Hiroshi Kawai tarafından bildirildi

Deneysel konular cerrahi sonrası uygunsuz tedavi edilen hastalar ve kemoterapi yan etkileri çeken hastalardı.

Bir mastektomi ve kemoterapiden sonra, bir hastanın yüzü çok karanlık hale geldi. Ganoderma Lucidum'u iki ay tükettikten sonra renkleri gelişti. 

Mastektomi yapıldıktan sonra bir hastanın ekstremiteleri felç oldu ve şişti. Ganoderma Lucidum'u bir ay süreyle aldıktan sonra, hissizlik önemli derecede düzeldi.

Bazı hastalar kolostomiden on gün sonra bazı bitkisel ilaçlarla birlikte Ganoderma Lucidum kullandı. Gece terlemeleri kayboldu ve iştah arttı.

Mide kanseri ameliyatı geçiren bazı hastalar düşük iştahla kendini bulmuşlardır. Bu bitkiyi aldıktan sonra, iştahları gelişti.

Yukarıdaki klinik sonuçlara bakarak, bu bitki işlevlerini, kemoterapi ile birlikte değerli bir destekleyici tedavi olarak görebiliriz. Bu değerli mantar aynı zamanda kemoterapinin yan etkilerini azaltır.

 

Ganoderma Lucidum kanser metastazını önler, ağrıyı hafifletir ve ömrü uzatır

Polypore mantar ailesinden Ganoderma Lucidum, Japonya, Çin, ABD, Kanada, SSCB ve İskoçya'da etkili bir kanser tedavisi olarak görülüyor. Farklı ülkelerdeki bazı tıp uzmanları klinik testler için en son bilimsel araçları kullanmaktadır.

Taipei Tıp Koleji'nden Profesör Cheng Hui-hua ve Prof. Tung Ui-chi, Ulusal Tayvan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Ta-Cheng'dir.

Deneysel sonuçlar, Ganoderma Lucidum'un kanser tedavisinde etkili olduğunu kanıtladı. Bu bitkinin kansere nasıl davrandığına ilişkin araştırma raporlarındaki bilgiler şu şekildedir ...

 

1) Anti-kanser bileşenleri Polisakkaritler ve Organik Germanyum'dur.

2) Dayanıklılığı güçlendirebilir, bağışıklık sistemini yükseltebilir ve kanser metastazını sınırlayabilir.

3) Ameliyat sonrası, özofagus kanseri, mide kanseri, göğüs kanseri, bağırsak kanseri ve rahim kanseri gibi kanserli hastalar için yararlıdır.

4) kanserli asitleri (abdominal boşluğun içindeki seröz sıvının anormal birikimi) ortadan kaldırabilir, iştahı arttırır ve geç evre kanser ağrısını hafifletebilir.

5) Ameliyat, radyasyon veya kemoterapi ile kombine edilmiş diğer kanser tedavileri ile birlikte kullanılabilir. Yan etkisi yoktur ve etkili olur.

 

Yukarıdaki klinik raporlara dayanarak, bu değerli bitkinin kanseri önlediği, bastırdığı ve iyileştirdiği niteliklere sahip olduğunu görebiliriz.

Genç olduğumuzda çoğumuzun  diş çürümesi, miyopi veya kanser eğilimleri olabilir. Bu hastalıklar hayatımızda da her an gelişebilir. Onların olmasını önlemek için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz.

Diş çürümesini önlemek için, daha fazla kalsiyum almalı ve tatlılardan kaçınmalıyız. Miyopi önlemek için, daha fazla A vitamini almalı ve göz yorgunluğundan kaçınmalıyız. Kanseri önlemek istiyorsak, daha fazla Ganoderma Lucidum bitkisi tüketmeliyiz ve dengesiz bir diyeti önlemeliyiz.