Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

Neden Ganoderma Lucidum bitki hem sistolik basınç hem de diyastolik basınç için etkili?

Shigere Yuji veya Kinki Üniversitesi, bu bitkinin kardiyovasküler hastalıklar için neden etkili olduğunu açıklayan 5 açıklamada bulundu:

A) Hipertansiyonu tedavi eder

B) Hipotansiyonlu hastaların kan basıncını yükseltir

C) Arteryosklerozu önler, kolesterol seviyesini düşürür.

D) Damar tıkanıklığını önler ve trombozu (kan pıhtısı) çözer

E) Antihipertansif ilacın yan etkilerini azaltır

  

Hipertansiyon ve arteryosklerozdan kaynaklanan baş ağrısı ve omuz ağrısı tamamen iyileşir. Yüksek tansiyon da iyileşir.

Kinki Üniversitesi Tıp Araştırma Enstitüsünden Bay Isao Tani tarafından rapor edildi

Deneysel konular ağırlıklı olarak hipertansiyon hastalarıydı. Ganoderma Lucidum bitkisini aldıktan sonra, kan basıncında belirgin bir iyileşme görülmüştür. 180/96 okuma ile bir hastanın üç ay sonra 126/94 okuma vardı.

Anti-hipertansif ilaç kullanmadan böyle çarpıcı bir gelişme nadiren görülür.

Bazı dişi arteryoskleroz hastalarının kan basıncı 158/77 'den üç ay içinde 128/67' ye düştü. Onların kolesterol düzeyi 269'dan 242'ye indi.

Bazı hastalarda baş ağrısı ve omuz ağrısı ile hipertansiyon vardı. Bir ay içinde kan basıncı 151 / 78'den 118 / 72'ye düştü. Baş ağrısı ortadan kaldırıldı.

Birçok hasta yüksek tansiyon ve ağrı sorunlarını iyileştirdi.

Yukarıdaki sonuçlara dayanarak, Ganoderma Lucidum'un hipertansiyon hastaları için yararlı olduğunu görebiliriz. Tansiyon düşürmek için antihipertansif kullanmak sistolik basıncı düşürebilir, ancak diyastolik basıncı  da düşürebilir.

Ganoderma her ikisini de düşürebilir. Bu üstün kalitesi. 

Ganoderma Lucidum, serebral damar tıkanıklığı, kardiyak enfarktüs, serebral apopleksi ve angina pektorisin tedavisinde de etkilidir

Uebara Kioshi veya Kinki Üniversitesi tarafından bildirildi

Ganoderma Lucidum'un alınması, geleneksel tedavisi olmaksızın yukarıdaki hastalıkların ciddi semptomlarını azaltabilir.

Bu olgular arasında sağ serebral arteryal tıkanıklığı olan ve iki kere meydana gelen bir hasta vardı. Urokinase ile birlikte bu bitkiyi aldıktan sonra en iyi sonucu aldı. Tamamen hareketlilik sonunda döndü.

Serebral vasküler tıkanıklığı olan ve kısmen felçli olan bir hasta, aldıktan sonra daha rahat hareket edebilir. Serbest yağ ve B-lipo proteini değeri normale döndü.

Ganoderma Lucidum'un alınması da kalp hastalarının durumunu iyileştirebilir. Bu, bu bitkiyi diğer ilaçlarla birlikte kullanmanın daha iyi sonuçlarla sonuçlanabileceğini kanıtlıyor. Bu arada, yukarıdaki hastalıkların tedavisi zor olduğundan, ilk ortaya çıkmalarını önlemek için düzenli olarak Ganoderma almayı öneririz.