Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Reishi Mantarının Faydalarına Yakından Bakış

 

Daha önce de belirtildiği gibi, Reishi'de bulunan besin maddeleri matrisi modern kimyagerler ve hekimler tarafından incelendiğinde, doğada bulunan en geniş ve en güçlü tıbbi mağazalar olarak tanımlanır. İnsan vücudunda sağlıklı bir şekilde bu kadar etkili olan bu mantarın içinde ne olduğunun daha iyi anlaşılması için keşfedilen ve incelenen bazı Reishi bileşenlerini parçalayalım.

POLİSAKKARİT- Bunlar, anti-tümör, bağışıklık modülasyonu ve kan basıncını düşürücü etkilere sahip oldukları düşünülen, gerçekten de glikobutrientlerin süper kompleks uzun zincirleri. Bu polisakaritler çok kompleks olup, aslında acı bir tada sahiptirler. Bağışıklık sistemi üzerinde çok iyi çalışmak için insan vücuduna getirildiğinde ne yapıyorlar? Bu polisakkaritlerin aslında immün hücrelerinin günlük yapımı için İLK YAKIT KAYNAĞI olduğu keşfedilmiştir! Diyetinizde diyet kaynaklı bir polisakkarit kaynağı olmadığında, bağışıklık sistemi kelimenin tam anlamıyla KRONİK bir düzeyde yetersiz beslenir. Reishi, bu bağışıklık kazandıran besinlerin en yüksek kaynaklarından biri oluyor. Polisakkaritlerin kesinlikle suda çözünür olduğuna dikkat edin (yakında bu konuyu ele alacağız).

TRİTERPENLER- Reishi'deki triterpenlere ganoderik asitleri adı verilir. Bunlar, Reishi'de bulunan, bilim adamlarını en çok şaşırtan bileşiklerdir. Ganoderik asit, yukarıda bahsettiğimiz Reishi bağışıklık modülasyonunun veya adaptojenik etkilerinin çoğuna sahip olmak için binlerce çalışma yoluyla bulunmuştur. Bu, düşük ve stresli bir bağışıklık sisteminin yükseltilmesi ve bağışıklık sistemine uyarılmış yüksek bağışıklık sisteminin düşürülmesidir. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ganoderik asitlerin histamin salınımını inhibe ederek vücudun alerjilerini durdurma yeteneği var! Ganoderik asitler ayrıca, insan vücudundaki oksijen kullanımını her hücre tarafından artırmak için incelenir. Ayrıca insanlar ganoderik asitlere maruz kaldığında karaciğer fonksiyonlarında ve karaciğer korumasında belirgin bir iyileşme görülmektedir. Bu karaciğer faydalarının insan vücuduna ne kadar önemli olduğunu yeterince vurgulamıyorum. Karaciğer, en büyük glandüler organıdır ve sağlıklı bir karaciğer homeostazı veya insan sistemindeki dengesini koruduğu için insan vücudunun ana koruyucusu olarak bilinir. İlginç not - Ganoderik asitler vücudumuzda üretilen steroid hormonlarına çok benzemektedir. Triterpenoidlerin kesinlikle lipid ile çözülebilir olduğuna dikkat edin.

GERMANIUM- Reishi, elementi germanyum olarak konsantre ve biyoakümülasyon yapan birkaç ottan biri olarak bulundu. Germanyum, kanseri ve AIDS'i önleme konusunda yardım edebiliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirir, oksijen kullanımını arttırır ve radyasyona karşı korur.

KUMARİN- Reishi'de bulunan kumarin aslında iştahı bastırır ve bu nedenle kilo kaybı için geçerli bir araçtır. Kumarin, güçlü bir anti HIV ve anti kanser bileşiği olarak da belirtildi. Ayrıca analjezik (ağrı giderme) ve anti-inflamatuar, bu kombine etkiler Reishi'yi kronik ağrıyı hafifletmek için geçerli bir seçenek haline getirir. Kumarinin başka bir çalışması, antihipertansif ve anti-aritmi etkilerinden ötürü Reishi'yi, kalbinizi dejeneratif hastalıktan uzak tutmak için mükemmel bir günlük tonik yapmaktadır! Bu bileşik, aynı zamanda, kemik yoğunluğunu korumak ve osteoporozdan kurtulmak için umut verici faydalar da göstermiştir. Coumarin, tıp camiasında astım ve lenfödem tedavisinde kullanılmıştır.

GLYCANS VE PROTEOGLYCANS- Bu bileşikler, Reishi'yi sağlıklı bir tonik olarak daha değerli yapan hipoglisemik veya kan şekeri düşürücü etkiye sahiptir. Kan şekeri ve insülin artışlarının tüm dejeneratif hastalıklara katkıda bulunduğu iyi bilinmektedir.

MANNITOL- Reishi, insan sağlığına çok sayıda fayda sağlayan mannitol olan bir şeker alkolü içeriyor. Kafa içi basıncı düşürür ve başın travması sonrasında sıklıkla kullanılır, Reishi formunda tonik olarak her gün kullanılır ve beyninizi kazalardan kurtarabilir! Mannitol aynı zamanda böbrek yetmezliğini tedavi etmek için kullanılır ve böbrek koruyucu etkileri her gün Reishi olarak alınır. Veteriner hekimlikte, yüksek intraoküler basıncı doğrudan düşürdüğü için manitol glokom için tercih edilen tedavi yöntemidir. Manitol ile farelerde Parkinson hastalığını tedavi etmek için yapılan bazı çalışmalar da yapılmıştır.

ANTI-TROMBOSİT BİLEŞİKLERİ VEYA PLATELET TAHAKKUSU İNHİBİTÖRLERİ -Adenosin ve guanosin, Reishi'de bulunan iki ana anti-tromboz bileşiğidir. Bu, tehlikeli kan pıhtılarının oluşmasını önleyecek ve damar duvarlarını sakinleştirecek ve kalsifikasyonlarını ve tıkanmalarını temizleyip iyileştirecektir.

Tıbbi ve tonlayıcı bileşiklerin bu listesi, Reishi olarak adlandırdığımız gerçek organik süper matrise sığ bir görünümdür. "Ölümsüzlüğün Mantarı" nda henüz bulunmayan yüzlerce sağlık binası ve dengeleme bileşeni var.

 

Bu bileşenler keşfedildikçe bizde buradan yayınlamaya devam edeceğiz