Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dejeneratif hastalıklara ve koşullara karşı koruyucu önlemler sunan diğer doğal takviyelerde olduğu gibi, kırmızı reishi mantarı ürünleri normal diyet / vitamin programınızın bir parçası olarak en çabuk etkilidir.

Zavallı alışkanlıklarınızın ve diyetinizin sağlığınıza etkisi zamanla önemli ölçüde birikebilirse de, kırmızı reishi mantarının olumlu faydaları birikimlidir. Böylece, otuzlu yaşlarınızda Reishi'yi kullanmaya başlarsan, vücudunu güçlendirebilir ve bağışıklık kazanabilirsin.

Sistem, yaşlandıkça zaman denemelerine daha iyi dayanması için. Kırmızı reishi mantarı tüketicileri için her yıl artan sayıda ürün seçimi, çeşitli markalar ve ürün formları kolayca bunaltıcı olabilir. Japonya'daki şirketlerin son derece yüksek kalitede kırmızı reishi mantarı ürünleri ürettiklerinin giderek artan bir şekilde tanınması nedeniyle, bazı üreticiler arasında, ürünlerini Japonya'da üretilen gibi yanlış tanıtan, aslında Çin'de üretildikleri ya da Çin'de paketlendikleri rahatsız edici bir eğilim var.

Kuzey Amerika, burada kırmızı reishi mantarı endüstrisinin çok az düzenlemesi var. Hong Kong Tüketici Konseyi tarafından yayınlanan Choice dergisinde yakın tarihli bir araştırma, tüketicilerin piyasadaki mevcut 32 Reishi ürünündeki aktif maddelerin etkinliğini karşılaştırarak en iyi Reishi ürününü seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyordu.

Çalışma, Reishi ürünlerinde bulunan maddelerden polisakaritlerin en önemli sağlık artırıcı etkilerini araştırıyordu. Daha sonra, 32 ürünün potansiyeli, polisakkarit içerik düzeyine göre karşılaştırıldı. Test sonuçlarına göre, diğer Reishi ürünleri% 0.06 kadar bir polisakkarit içerik seviyesine sahipken, Japonya'da yapılan belirli bir kırmızı Reishi ürünü, tüm test ürünleri arasında en yüksek miktarda% 29.7 polisakkarit içeriyordu.

Choice dergisi sayısı # 286, Hong Kong Tüketici Konseyi tarafından yayınlandı *

* Tüketici Konseyi Nisan 1974'te Hong Kong'da kuruldu. Konseyin işlevi, taşınmaz malların ve hizmet alıcıların ve tüketicilerin çıkarlarını korumak ve geliştirmektir. Konseyin bazı hedefleri, kullanıcılara mal ve hizmetlerin değerlendirilmesi için testler, anketler ve araştırma yapmak; Tanıtım ve medya kampanyaları yoluyla tüketici hakları ve sorumlulukları konusunda halkın bilinçlenmesini teşvik etmek; bağımsız ve objektif tüketici bilgileri sağlanması için aylık bir "Choice" dergisi yayınlayacak.

Dergide ayrıca, kırmızı reishi mantarının tüketim için ticari olarak üretilen ürüne karşı tonik hazırlamak için kaynamakla karşılaştırıldığı bir çalışmadan bahsedildi. Çalışma ekibi 15 gram kırmızı Reishi dilimleri kullandı ve (yaklaşık bir kap) bir saat su içinde 300 cc'de kaynattı. Analiz, ekstrakte edilen polisakarit miktarının yaklaşık 0.068 gram olduğunu gösterdi ve çalışma, tüketicinin bu kaynama yönteminin yoğun bir emek olduğunu ve aslında hazır endüstriyel olarak işlenmiş Reishi ürünlerini tüketmekten daha pahalı olduğu sonucuna vardı.

Reishi Ürünlerinde Neler Var

En etkili ve en güvenli kırmızı Reishi ürününü araştırırken göz önüne almanız gereken bazı önemli faktörler: Ürün içinde bulunan polisakkaridlerin miktarı

Polisakkaritler, araştırmacılar tarafından kırmızı reishi mantarının en aktif sağlık katkı maddesi olduğu tespit edildiğinden, daha fazla etki için en fazla polisakkarit içeriğine sahip bir ürünü seçmelisiniz. Marka ismi ve ürün tarihinin ünü Reishi ekimi otuz yılı aşkın bir süredir geliştirilmiş ve rafine edilmiştir ve önde gelen Reishi ürün üreticilerinin çoğu, en yüksek kalite Reishi'yi elde etmek için en iyi yetiştirme yönteminin oluşturulmasında yer alan araştırma ve geliştirmenin ön saflarında yer alıyordu.  Bir şirketin web sitesini veya geçmişini ürünlerini satın almadan önce dikkatlice araştırmakla biraz zaman harcamalısınız. Üreticinin menşei ülkede kırmızı reishi mantarı yetiştiriciliği artık mümkün olsa da, Japonya'daki şirketler, sektörün sıkı hükümet düzenlemeleri nedeniyle hâlâ birinci sınıf kırmızı reishi mantarı üreticileri olarak görülüyor. Bazı vicdanı olmayan şirketler, ürün ambalajını Japon kökenli gibi tasarlayarak bu konudan yararlanmaya çalıştılar - üreticinin adını ve adresini listeleyen bir ürüne karşı dikkatli olmalısınız.

Kırmızı Reishi Kullanırken Diyetinizi İyileştirme İpuçları

Düzenli olarak kırmızı reishi mantarı ürünlerini kullanmanın yanı sıra, diyetinizi değiştirerek genel sağlığınızı da geliştirebilirsiniz.

Beslenme uzmanları aşağıdakileri önermektedir:

• Rafine şekeri kullanmayın. Yerine saf bal veya meyve şekeri koyun.

• İşlenmiş gıdalardan (örn. Konserve gıdalar, hazır erişte, soda, vb.) kaçının

• Beslenme dengesini korumak için her besin grubundan sağlıklı bir doğal gıdalar karışımı yiyin. Diyetinize, özellikle sap ve kökleri olan her türlü sebzeyi ekleyin.

• Daha fazla su için. Günde 8 bardak içmeyi deneyin