Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

antioksidan_alkali_su4Anne karnındaki ceninin %99 u, yeni doğan bir bebeğin %95 i sudur. Yetişkin bir insan vücudunun %70 – 75 i sudan meydana gelmektedir. Yaşlandığımızda vücudumuzdaki su oranı %50 – 60 civarlarına düşer. Öldüğümüzde ise vücudumuzdaki su oranı %35 – 40 civarlarındadır.

Buradan anlamamız gereken; vücudumuzdaki su oranı ne kadar yüksek ise, daha sağlıklı, kaliteli ve uzun bir yaşamın bizi beklediğidir.

Her su aynı değildir.

Ayrıca bilinenin aksine sağlıklı diye içtiğimiz birçok su aslında sağlıklı değildir...

• Musluk suyu oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Klor ve değişik zararlı maddeler içerebilir.

• Hazır sular ve arıtma cihazlarından elde edilen sular genelde asidik, oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Ayrıca mineral yönünden son derece fakir ve adeta saf sudur.

• Artezyen (kuyu) suları oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Değişik kirleticiler, ağır metaller ve tarım ilaçları içerebilir.

Su yüzey gerilimi nedeniyle normalde 12 – 15 su molekülünün bir araya gelmesinden oluşan su parçacıklarından meydana gelir.

Antioksidan Alkali Su Cihazları suyun yüzey gerilimini düşürür. Bu sayede büyük su parçacıkları parçalanır ve

5 – 6 su molekülünden oluşan daha küçük su parçacıkları meydana gelir. Küçülen su parçacıkları vücudumuzun en kuytu ve en ücra köşelerine kadar yayılıp hücre zarından içeriye girer. Böylece su, vücudumuzun bütün hücreleri tarafından kolayca emilir ve vücudumuzun nemliliği (hidratasyonu) artar. Vücudumuz suya doyar, cildimiz kurumaz.

su_molekulleri

Biz fark etmesek de (hareketsiz sabit durduğumuzda ve uyuduğumuzda bile) vücudumuzda sürekli bir terleme ve su kaybı meydana gelmektedir. Vücutta yeterli miktarda su bulunursa (vücut suya doymuş ise) toksinlerin bir kısmı bu terleme sayesinde atılabilir. Vücudumuz soya doymamış ise vücut su kaybını önlemek isteyecek, dolayısıyla terleme minimum seviyede kalacak ve toksinlerin vücuttan atılması gerçekleşmeyecektir.

Alkali su içilmeye başlandıktan sonra vücuttaki ve ciltteki fark (nemlenme) kısa sürede hissedilir.

Antioksidan Alkali Su Cihazları aynı zamanda suya mineral (Ca, Mg, K ve Na) takviyesi de yaparak suyu mineral yönünden zenginleştirir.

Antioksidan Alkali Su içenler kısa zamanda daha sağlıklı hale gelir, kendilerini daha zinde hissederler ve daha fazla su tüketmeye başlarlar. Sonuç ise; sağlıklı, enerjik ve alkali bir vücut olacaktır.