Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

acai_cilegiİngilizce adıyla acai berry ya da aqai berry olan meyve Euterpe familyasındandır.Türkçe’de acai çileği olarak bilinen açai berry, akai berry, asai beri seklindeki telaffuzlarla da bilinmektedir.

Acai beryy son günlerin zayıflama ve form tutma konusunda en favori gıdalarından biridir. Bu popülaritesini güzellik ve beslenme uzmanlarının tavsiyesine borçlu olduğu bir gerçektir. Ülkemizde de gösterilen ve amerikanın en sevilen programlarından biri olan Rachel Ray Show’da acai berry bir numaralı süper besin şeklinde tanıtılmıştır.

Acai berry ilk olarak amazon kabilelerince sağlıklı olmak için kullanıldı ve bu beslenme açısından çok faydalı olan çilek uzun yıllar boyunca sadece amazon yerlileri tarafından kullanıldı.

Acai berry ya da ülkemizde bilinen adıyla akai çileği, zayıflama konusundaki başarısının yanısıra vücudun enerji düzeyinde artış sağlayarak fazla yağların yakılmasını sağlar. Acai berry bağışıklık sistemini güçlendirir ve harika bir ek besindir. Acai berry hapları kullanılarak iştah dizginlenir ve form tutmak için mükemmel bir altyapı oluşur.

acai_cilegi3Küçük ama çok etkili olan acai berry’nin faydalarından bir kısmı şöyle sıralanmaktadır;

  • Enerji düzeyini arttırır,
  • Yaşlanmayı yavaşlatır,
  • Kalbi ve bağışıklığı güçlendirir,
  • İçindeki antioksidanlarla karaciğerin çalışmasını düzenler ve vücudu toksinlerden arındırır ve kansere karşı bir kalkan oluşturur,
  • İçeriğindeki omega 3 ve 6 ile arak doğal ve etkili bir güzellik sağlar ve cinsel gücü arttırır.

Yukarıda etkilerinden bir kaçı sıralanan mucize meyve olarak adlandırılan acai berry ve ondan hazırlanmış hapları denemek için en önemli nedenlerden biri de dünyaca tanınmış uzmanların bu konudaki tavsiyeleridir.

İşte bu eski tıbbi metnin Ganoderma Lucidum'daki çevirileri. En çok bahsedilen sağlık yararlarının daha sonra bu bitki üzerindeki tıbbi araştırmalar tarafından kanıtlandığını bulmak inanılmaz. 

Ganoderma, 4 TCM ilkesiyle sağlığınızı nasıl geliştirir?

Geleneksel Çin Tıbbı veya TCM, hastalıkları iyileştirmek için doğal şifalı bitkileri nasıl kullanıyor? Arkasındaki iyileştirme

...

Bazı kanser hastalarının neden hayatta kaldıklarını merak ettiniz mi, bazıları hayatlarını kaybetti. Radyo ve kemoterapi tek başına neden çok riskli? Ganoderma Lucidum bitkisi, yüksek şifa şansı için konvansiyonel kanser tedavisini nasıl destekliyor? 

...

Ganoderma'da Triterpenler

 Bitkisel maddeler olarak da bilinen Triterpenler, Ganoderma'ya acı tadını veren aktif bileşenlerdir. Bu maddeler aynı zamanda Curcubitaceae familyası için salatalık, balkabak, koloni, kemik iliği ve yumrularnd acılığa neden

...

Ganoderma bitkisi ile ne zaman iyileşeceksin? 

Ganodermayı ne kadar süre ile almalısınız? Ne zaman iyileşme

...

Acil durumlardan kurtulmak için Ganoderma kullanılabilir mi? 
 

Çoğu zaman, cevap büyük bir HAYIR! Ganoderma bitkisi tıbbi

...