Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Ganoderma Lucidum bitkisini yüzlerce hastalığı tedavi edebildiğini duydun mu? Aslında, çeşitli sağlık sorunlarında Ganoderma şifalarının yararlı olduğunu ispatlamak için yapılan tüm araştırmaları belgeleyen bu başlıkta bir kitap bulabilirsin.

Bu söz ne kadar doğru? Ganoderma bitkisi gerçekten etkili mi? Yoksa başka bir tılsımlanmış mucize şifalı bitki mi? 

Longheh Lingzhi'nin kurucusu Dr. Lee, çeşitli sağlık sorunlarını iyileştirmek için Ganoderma bitkisini kullanma konusunda uzman bir kişidir. Bununla birlikte, Ganoderma'nın yüzlerce hastalığı iyileştirdiğini söylememişti.

Bir hastalığı iyileştirmek, göründüğü kadar kolay değildir. Her hastalık kendi yolunda benzersizdir. Bir hastalık türü, birçok farklı faktörden kaynaklanabilir. Bazı hastalıklar çeşitli faktörlerin kombinasyonundan kaynaklanır.

Sizin için çalışan bitki örneği başkaları için çalışmayabilir. Bu nedenle, dünyanın tek bir tedavi yönteminin tüm dünyadaki hastalıklarını iyileştirebileceğini söyleyen bir distribütörün satış konuşmalarını duymaktan nefret ediyorum. 

Ganoderma ne yapar?

Temel olarak, Ganoderma 3 önemli şey yapar:

Bağışıklık sisteminizi geliştirir

Kan dolaşımını iyileştirir

Vücudunuzu toksinlerden arındırır

Düşük bağışıklık, kötü kan dolaşımı ve toksin birikimi birçok sağlık sorunu için üç ana neden oluşturmaktadır.

Bu nedenle, Ganoderma Lucidum bitkisi, konvansiyonel tedaviyi ve diğer bitkisel takviyeleri sağlıklı hale getirmek için destekleyen bir bitki gibi davranır. Bazı vakalarda, Ganoderma bitkisini tek başına almak önemli derecede gelişme sağlar.

Dr Lee çoğunlukla hastaları için Ganoderma bitkisini reçete eder. Fakat diğer takviyeleri ve hatta çiğ Çin bitkilerini de gerektiğinde reçete eder.

Elbette, sağlığınızı gerçekten iyileştirmek için diyetinize, duygusal sağlığınıza ve yaşam tarzınıza da dikkat etmeniz gerekir. 

Ganoderma bitki sınırlaması

Ganoderma'nın sınırlamaları da aynıdır. Bu bitki ile bazı sağlık durumları iyileştirilemez.

Örneğin, 3 yıl önce sağ ayağımda mantar enfeksiyonu vardı. Alt ayağımın derisinin soyulmasına neden oldu. Ganoderma bitkisi bile olsa, mantar enfeksiyonu 2 yıldan uzun süre devam etti.

Önemli bir şey olmadığını düşündüğümden beri Dr. Lee'ye önceden danışmadım. Ama nihayet ona danıştım ve derhal mantar enfeksiyonu için formüle edilmiş Lamisil kremi uygulamam gerektiğini söyledi. Ayağım 2 ay sonra Lamisil kremi uygulayarak iyileşti.

Bu nedenle, Ganoderma bitkisi her hastalığın tedavisi değildir. Ancak Ganoderma bitkisi için yüzlerce hastalığın iyileşmesini desteklediğini söyleyebiliriz.