Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Bitkiler Arasında Ganoderma Lucidum En İyisidir

Çin Times Gazetesi- 16 Ağustos 1996

Ganoderma Lucidum'un gizemleri, son yıllarda birçok uzmanın dünya çapında ve  cumhuriyette bu tıbbi bitki üzerindeki bulgularını sunmak üzere toplandıklarında Tayvan'da ortaya çıkarıldı.

Ganoderma Lucidum'un etkinliği sadece anti kanser ve bağışıklık iyileştirmesi ile sınırlı değil, aynı zamanda AIDS ve Hepatit C gibi hastalıkların üstesinden gelmek için de geçerli. Çin temsilcileri, ömrü uzattığını söylüyorlar bile.

Bununla birlikte, Tayvan Tarım Üniversitesi'nden bir profesör, Çin folklorundaki hikayenin aslında, bu bitkinin o kadar değerli olduğu ve yalnızca binyılda bir kez görülebileceği anlamına geldiği görüşünde.

Günümüzde çoğu insan, Ganoderma Lucidum'u Polisakkaridleri için çıkarmaktadır. Etkili ve kullanışlı bir Ganoderma Lucidum bulmak için, bir yaşındaki genç ateşini aramalıyız.

Polisakkaritler üzerine yapılan bilimsel araştırmalar, biraz polisakkaritlerin bağışıklık hücrelerinin salgılanmasını uyardığını doğruladı.

Taipei Yongzhong Tıp Araştırma Merkezi'nden Profesör Wang, Ganoderma Polisakkaritlerinin anti-allerji, anti-tümör olduğunu ve bağışıklık hücrelerinin sekresyonunu teşvik edebileceğini söyledi.

Ayrıca, çağdaş deneyim, 400 miligram Ganoderma Polisakaritlerin bağışıklık hücrelerinin büyümesini teşvik edebildiğini gösterdiğini belirtti.

Birçok sonuç, bu bitkinin dokunulmazlığı geliştirebildiğini gösterdi. Bununla birlikte, piyasada satılan birçok Ganoderma Lucidum, etkinliğini sınırlayan Polysaccharides ekstraksiyonuna sahip değildir.

Yorgunluk, uykusuzluk ve zayıf hafızalı insanlar üzerinde araştırma yapan Şanghay Eğitim Üniversitesi profesörü, bu bitkinin halsizliği giderebileceğini, karaciğeri korumayı ve yaşlanmayı önlemeyi sağlayabileceğini ortaya koydu.