Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Taipei Tıp Fakültesi'nden Prof. Dong Yizhi, Biyokimya Bölümü

Taipei Tıp Fakültesi'nden Prof Su Qinhwa, Mikrobiyolojik İmmünoloji Bölümü

Ülkenin içinden ve dışından gelen raporlara dayanarak, Ganoderma Lucidum'un farklı fiziksel işlevleri olduğu bulunmuştur. Kırmızı Reishi Mantarı piyasada yeni ve etkili bir sağlıklı besin şekli haline geldi.

Bu  mantarın gizemli bir ünü vardır. Aslında, şifa verici özelliklerini açıklamaya çalışan birçok rapor var. Kudretinin evrensel olarak kabul edilen kaynakları şöyledir:

1) Makromoleküler Polisakkaritler

2) Farklı Triterpenler çeşitleri

Makromoleküler Polisakkaritler bir grup monosakarit tarafından oluşturulur. Tümörleri tedavi edebilir ve kan şekeri konsantrasyonunu düşürebilir. Bu polisakkaritler sadece Ganoderma Lucidum'da değil, aynı zamanda diğer iyi bakterilerde ve mantalardar, Cordyceps Sinensis ve diğerleri gibi mikro organizmalarda bulunurlar.

Ganoderma Lucidum, başlıca önemli bir madde olan Triterpenes'den dolayı daha iyi bir bitkidir. Mevcut karışıklığı veren bu karmaşık kimyasal maddelerin 100 ila 200 farklı türü vardır.

Bazıları güçlü bir aroma içerir, bazıları hiç de değildir. Japon bir akademisyen Prof. Xiau Ming Zhi'ye göre, "Zhe Zhi" olarak bilinen bir madde tarafından üretilen en azından 100'den fazla Triterpenes türü var.

Bazıları bazı bitki tohumlarında bulunurken bazıları mycelin'de bulunur. Maddeler yapısına dayalıdır ve Ling Zhi asit, Zhe Zhi asit, Zhe Ling asit ve aldo Ling Zhi ve lyserol gibi diğer maddeler türlerine ayrılabilir.

Bu elementlerin çoğu, bulma düzeneğine göre A, B, C ... Z ya da diğer semboller olarak etiketlenmiştir, böylece onun kimyasal yapısal farklılıkları ayırdedilebilir hale gelir.

Bu maddeler genellikle klor, metanol veya propan içinde çözülür ancak soğuk sudaki çözünürlüğü oldukça düşüktür. Ganoderma sporu, yukarıdaki maddelerin% 3-4'ünü içerir ve bu oldukça yüksek kabul edilebilir.

Triterpenes, yalnızca bu bitkide bulunan önemli elementtir. Triterpenler iyileştirici özelliklere nasıl katkıda bulunur? Şu ana kadar şunu biliyoruz:

1) Ling Zhi asit C ve D alerjik,

2) Ling Zhi asit K & S, aldo Ling Zhi A kan basıncında düşüşü önleyebilir,

3) Prof. Xiau Ming Zhi, steroid ve yağın Ganoderma Lucidum'daki filiyoldan başarıyla ayrıldığını keşfetti.

4) Kimyasallardan kaynaklanan karaciğer problemleri için, Ganoderma Lucidum GOT ve GTP'yi azaltmaya yardımcı olur. Bu maddelerin yüksek içeriği, Ganoderma Lucidum'un bu kadar değerli olmasının nedenidir.