Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

antioksidan_alkali_su2Nasıl genç kalınabileceğini öğrenmek için öncelikle yaşlanma sürecini ve alkali beslenmeyi anlamak gerekir.

İSTEYEN VE GERÇEKTEN ARZU EDEN HERKES YAŞLANMAYI GECİKTİREBİLİR...

Yaşlanacağız çünkü içimizde oluşan asidik atıkların ve toksinlerin hepsini dışarı atamıyoruz ve bunların bir kısmı vücudumuzda sürekli birikiyor.

Yaşlanmayı geciktirmek (anti-aging) iki şekilde olur. Birincisi vücuda iyi bir boşaltım (asidik atıklardan kurtulma) sistemi kazandırmak, ikincisi ise birikmiş asidik atıkları gizlendikleri yerden çıkarmak.

Vücudumuzun işlevini yerine getirmesi ve sıcaklığını koruması için besinleri hücrelerimizde yakarız. Pahalı ya da ucuz, özel ya da sıradan, bitkisel ya da hayvansal, alkali ya da asidik tüm besinlerin ana maddesi karbonhidrat, protein veya yağdır. Tüm gıdalar dört elementin birleşiminden oluşur. Bunlar; Karbon, Azot, Hidrojen ve Oksijen'dir.

Tüm besinler hücrelerde oksijenle yakıldıktan (oksitlendikten) sonra; karbonik asit, ürik asit, laktik asit, yağ asidi, amonyak gibi organik asitlere dönüşür. Yağlar zaten yakılmadan önce de asidiktir. Ayrıca besinlerin yakılması sonucu oluşan organik asitler ette, tahıllarda ve kökü yenen bitkilerde bulunan klor, fosfor ve sülfür gibi inorganik asidik minerallerle birleşerek asiditeyi artırır. Ne yazık ki bunları nötrleştirecek Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum ve Potasyum gibi inorganik alkali mineral içeren yiyecekleri gerektiği kadar tüketmiyoruz.

En önemlisi, içtiğimiz suyun dahi yumuşak (Kalsiyum ve Magnezyum içermeyen su) olmasını istiyoruz.

Vücudumuzdaki her element ilk önce kana karışır ve kan yoluyla vücudun her yerine taşınır. Asidik atıklar ve toksinler de önce kana karışır sonra terleme ya da idrar yoluyla sıvı halde vücuttan atılır. İdrara çıkma ve terleme için yeterli miktarda su içilmelidir. Doktorlar diyete başlayan birisine günde 8 bardak su içmesi gerektiğini söyler. Çünkü hastanın idrara çıkması için su içmesi gerekir. Fakat doktorlar hastanın ne tür bir su içmesi gerektiğini söylemezler. Vücutta biriken bütün atıkların asidik olması nedeniyle, bunları nötrleştirmek için en ideal yöntem alkali su içmektir. Günde 4 bardak alkali su içmek, günde 8 bardak musluk suyu, şişelenmiş su ya da arıtılmış su içmekten çok daha etkilidir.

anti-agingGittikçe zorlaşan ve düzensizleşen yaşam şartları ve çevresel faktörler (sağlıksız beslenme, fazla çalışma, yetersiz dinlenme, geç uyanma, egzersiz yapmama, az su içme, sigara, çevre kirliliği, asidik beslenme gibi) nedeniyle vücudumuzda oluşan asidik atıkları ve toksinleri vücudumuzdan tamamen atamıyoruz. Bu asidik atıkları ve toksinleri vücudumuzun içinde değişik yerlerde biriktiriyoruz. İşte bu yaşlanmanın nedenidir. Yaşlanma süreci bu şekilde gelişmektedir.

İnsanlar doğduğunda kanın pH'ı 7.44 dür, yani alkalidir. Yaşlandığımızda kanın pH'ı 7.35'e veya bu seviyenin de altına düşer, yani kanın alkalitesi azalır. Bu pH seviyeleri atardamardaki kanın pH seviyesini ifade eder. pH seviyesindeki bu 0.09 luk fark ilk bakışta göze çok küçük görünebilir, ancak pH logaritmik bir fonksiyondur ve; 7.44 pH'a sahip kandaki hidroksil iyon miktarı 7.35 pH'a sahip kandaki hidroksil iyon miktarının 1.23 katıdır. Hidroksil iyonu oksijen verici bir iyon, hidrojen iyonu ise oksijen alıcı bir iyondur. Diğer bir deyişle, genç insanlar yaşlı insanlara nazaran kanlarında %23 daha fazla oksijen (hidroksil iyonu) taşırlar. Genç insanların daha enerjik olmalarının başka bir açıklaması yoktur.

anti-aging1Ürik asit suda, alkolde ve eterde hemen hemen hiç çözünmez, fakat alkali iyon çözeltilerinde çözünür. Diğer bir deyişle, ürik asit alkali suda çözünür. Yaşlı insanlarda kanın pH'ı düşük olduğu için ürik asit eklemler arasında birikerek EKLEM İLTİHABINA ve GUT HASTALIĞINA neden olur. Alkali su içmek kanın pH'ını yükseltir ve bu hastalıklar zamanla doğal yoldan ortadan kalkar.

Vücudumuzda biriken asidik atıkları uzun süre atamadan yaşadığımızda, vücudumuzun bazı bölgeleri normalden daha asidik hale gelecek ve bu bölgelerdeki kılcal damarlar tıkanacaktır. Bunun sonucunda bazı organlar fonksiyonlarını kaybedip iflas edecektir. Zamanla kendimizi yorgun, bitkin hissetmeye başlayacak ve bir süre sonra yüksek tansiyon, kolesterol, kalp, şeker, kemik erimesi, eklem iltihabı, kanser, obezite, böbrek taşı gibi hastalıklar ortaya çıkacaktır. İşte o anda kendi kendimize basitçe "BEN ARTIK YAŞLANIYORUM" diyeceğiz.

Alkali Su çok daha fazla çeşitte ve çok daha fazla miktarda inorganik alkali iyon içerir. Bu alkali iyonlar vücudumuzdaki asidik atıkları ve toksinleri nötrleştirerek vücuttan atılmasını sağlar